Fotopast: Zařízení, které vám pomůže při ochraně majetku

Způsobů, jak zabezpečit domácnost, je celá řada, ale pro zkušeného bytaře nepředstavuje problém téměř žádná překážka. Ti nejlepší se hravě dostanou i přes zamřížované okno a policie je ve většině případů bezradná. Existuje však způsob, jak zloděje přistihnout „v akci“ – zařízení jménem fotopast.

Co je to fotopast a jak funguje?

Fotopast je zařízení podobné klasickému fotoaparátu. Rozdíl je v tom, že pracuje automaticky a reaguje na tepelný pohyb v zorném poli snímače. Pracuje nepřetržitě ve dne i v noci a kromě statických snímků může pořídit i videozáznam.

Jakmile PIR čidlo zaznamená pohyb, fotopast začne fotit či nahrávat video. Zařízení je velmi kompaktní a v případě chytrého umístění si ho zloděj nemá šanci všimnout. Dosah činí zhruba 12 metrů a samozřejmostí je absence jakéhokoliv hluku.

Fotopasti umí zachytit záznam i v noci, tedy za úplné tmy, a to bez jakéhokoliv přísvitu. Neviditelný blesk však mají spíše dražší modely – jedná se o zařízení s LED diodami s vlnovou délkou 940 nm. Tu lidské oko nedokáže zachytit, ovšem levnější fotopasti s červenými diodami o vlnové délce 850 nm ano.

Nepřetržitý kontakt s objektem

Většina fotopastí nabízí zajímavé funkce, jako je možnost nastavení prodlevy pořizování snímků (tzn. že nereaguje na každý pohyb, ale snímá v určitých intervalech), případně odesílání snímků formou MMS zpráv na mobilní telefon či přes GSM pomocí smtp serveru. V praxi to znamená, že se okamžitě dozvíte o přítomnosti zloděje a můžete kontaktovat policii.

Jak dlouho vydrží fotopast v provozu?

Fotopast nastavíte, umístíte na vhodné místo a nemusíte se o nic víc starat. Ale na jak dlouho? Fotopasti obvykle pracují na tužkové baterie – ty je udrží v provozu po několik desítek dní až měsíců. Což je dobrá zpráva pro každého, kdo si ji koupí na hlídání rekreačního objektu, ve kterém se příliš často nezdržuje.

Zanech komentář

od administrator
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde