Koberec dodá místnosti šmrnc, ale musí vypadat k světu

Vybíráte novou podlahovou krytinu, případně dekoraci, díky které by interiér vypadal ještě o něco lépe než nyní? V obou případech zvažte pořízení koberce, ať už jako celoplošné řešení, nebo jen jako stylový doplněk je stávající podlaze. Jakkoliv se vám může zdát, že koberce nejsou v kurzu, ve skutečnosti je to právě naopak. Z módy nikdy úplně nevyšly a nyní se vrací do centra pozornosti. Co byste však měli vědět, než si vyberete konkrétní kus? Především o významu pravidelné údržby!

Skvěle vypadá, dobře slouží

Pořídíte-li si koberec, nezískáte pouze atraktivní dekoraci, ale funkční podlahovou krytinu. V místnosti díky němu zavládne mnohem útulnější atmosféra a začne sálat teplem domova. Vhodně zvolená barevná kombinace navíc opticky rozšíří či prodlouží místnost, případně se zaslouží o jiný efekt.

Velkou výhodou koberce je možnost snadné výměny za jiný. V případě lepených podlahových krytin je demontáž obtížná, což ostatně platí i o plovoučkách – rozebrat je díl po dílu, je mnohem náročnější než srolovat koberec. Jakmile vás určitá barva či vzor přestane bavit, zkrátka si koupíte jiný a pokoj se změní k nepoznání.

Alergikům přítomnost koberce prospívá, ale musí se pravidelně vysávat

Co se týče funkčních vlastností, kvalitní koberec je měkký, a tedy i velmi komfortní při chůzi. K dalším ceněným vlastnostem patří skvělá izolace kročejového hluku, ochrana podlahy před poškozením a mimo jiné i prevence před víření prachu. Tím je vyřčena odpověď na otázku, zda jsou koberce vhodné i pro osoby trpící alergií – ano, ovšem pouze za předpokladu pravidelného čištění. Čistírna koberců Praha – MANIPO zdůrazňuje význam vysávání – prach se ve vlasech neusadí.

Odborníci na čištění koberců Praha preferují tzv. suchou metodu, která se osvědčila především v případě zátěžových a perských koberců. Pokud v budoucnu na čištění koberce nebudete stačit, obraťte se na profesionály, po jejichž zásahu bude opět jako nový.

Zanech komentář

od administrator
„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich