Co je to holandský nábytek a proč si ho zamilujete i vy?

Natrefili jste na sousloví holandský nábytek a netušíte, co si konkrétně představit? Nehledejte v tom složitosti – jedná se o rustikální nábytek dovezený z Holandska. Že nevíte, co přesně znamená přízvisko rustikální? V tom případě nepřestávejte číst!

Rustikální znamená selský. Rustikální nábytek vypadá jako z dobových fotografií vesnických stavení. V posledních letech se těší neuvěřitelné popularitě a nachází uplatnění i ve stylových interiérech hotelů a restauracích. Zdaleka nejvíce však v domácnostech, protože snoubí nestárnoucí design a kvalitu.

Holandský rustikální nábytek se vyrábí z masivu ošetřeného polomatným lakem. Obvykle jde o dubové nebo smrkové dřevo. Charakterizuje ho množství ornamentů, prolisů a vyřezávaných dekorací. Do sortimentu spadají komody, konferenční stolky, skříně, postele a další typy nábytku.

Jak o rustikální nábytek holanského typu pečovat?

Pořídíte-li si rustikální nábytek, budete o něj muset náležitě pečovat. Nemusíte mít strach, protože údržba není příliš složitá. Přesto je důležité pravidelně utírat prach suchým a měkkým hadříkem. Silně znečištěný nábytek lze otřít navlhčeným hadříkem, ale poté je ho nutné otřít suchým hadrem a aplikovat impregnaci.

Ještě jednodušší je péče o textilní část nábytku. Stačí ji vysát, případně použít speciální pěnu a kartáč.

Nedílnou součástí sortimentu holandského nábytku jsou kožené sedací soupravy. Korpus ošetříte přípravkem na dřevo, čalounění přípravkem na kůži. Pravidelně impregnovaná kůže bude dlouhodobě vláčná a nepopraská.

Kde seženete krásné kousky přímo z Holandska?

Spoustu času ušetříte pohodlným nákupem přes internet. Holandský nábytek on-line najdete na www.stylovynabytek.eu. Specializovaný prodejce nabízí komplexní sortiment kvalitního nábytku z masivu. Pochází z Německa a Holandska a můžete si ho prohlédnout i naživo v kamenné prodejně v Letohradě.

Zanech komentář