Jak vybrat sekačku na trávu?

Předtím, než zavítáte k některému z prodejců, byste se měli ujasnit, co od své nové sekačky vyžadujete. Odpověď na otázku jak vybrat sekačku na trávu totiž není jednoznačná – záleží, jakým způsobem budete sekačku používat, jak velkou plochu budete sekat a v neposlední řadě také to, jaké nároky má člověk, který bude sekačku obsluhovat. V praxi narazíte na tyto druhy sekaček na trávu:

Rotační sekačky

Na sekání „klasické“ zahrady jsou ideální rotační sekačky, které se liší především typem motoru. Můžete si vybrat mezi elektrickým a benzinovým pohonem, přičemž elektrické rotační sekačky jsou vhodné spíše na menší plochy – jejích akční rádius je omezen délkou kabelu, na který je navíc třeba dávat pozor. Elektrické sekačky bývají levnější, nicméně benzinové varianty nabízí vyšší výkon a záběr. Některé modely mají boční vývod, kterým vyhazují ven vysekanou trávu a napomáhají přirozenému mulčování. Jiné zase sběrný koš.

Bubnové sekačky

Vlastníte-li louku nebo hůře přístupný pozemek s vysokými porosty, pořiďte se bubnovou sekačku, která se skládá z rotujícího plechového talíře a volně umístěných sečících nožů. Pokud bubnovou sekačkou narazíte na překážku, v podstatě se nic neděje – nože se sklopí pod rotující talíř. Bubnové sekačky jsou ideální také pro méně udržované zahrady, kam se jejich majitel příliš často nedostane.

Robotická sekačka

Robotické sekačky jsou moderní přístroje, které dokáží sekat trávu samostatně. Díky senzorům se mohou vyhýbat překážkám a poté, co svou práci dokončí, zajedou zpět do dokovacího zařízení. Hodí se na sečení menších rovnějších ploch – např. anglický trávník. Nejmodernější modely lze ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu, zvládají sečení do spirály a nabízí další sofistikované funkce.

Křovinořez

Kam se nedostane sekačka, zaručeně vleze křovinořez - skvělý pomocník každého, kdo potřebuje zlikvidovat těžce přístupný terén nebo náletové dřeviny. Křovinořezy jsou vhodné pro začišťování okrajů trávníků, ale i sečení rovných travnatých ploch.

Publikováno: 28. 04. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat sekačku na trávu