Jak zazimovat zahradní bazén?

Léto pomalu končí, brzy ho vystřídá podzim a děti půjdou do školy. Zahradní bazén si už nikdo nebude užívat, teploty budou na koupání příliš nízké. Přijde čas, kdy bude třeba bazén zazimovat, aby v pořádku přečkal zimu a příští rok vám zase mohl dělat radost.

Kdy?

Se zazimováním počkejte, až bude doopravdy chladno. Nejlepší je zazimovat v době, kdy se denní teploty pohybují kolem deseti stupňů. Zároveň ovšem dbejte na to, aby v noci teploty nepadaly pod bod mrazu – to by vašemu bazénu uškodilo.

Co budete potřebovat?

Před zazimováním zkontrolujte, zda máte v pořádku příslušenství k zahradnímu bazénu. Potřebujete zimní dilatační plováky, zimní dilatační zátku a zazimovací zátku. Máte bazén prvním rokem a tyto věci ještě nemáte? Co nejdříve si je kupte – za skvělé ceny je najdete v sekci hobby na MALLu. Jsou velmi důležité pro to, aby bazén přečkal nejtěžší období roku v pořádku. Zimní dilatační plovák zpomaluje mrznutí vody a v případě zamrznutí zabraňuje pnutí ledu, které by bazén nenávratně poškodilo. Zimní dilatační zátka slouží k zazimování skimmeru (sběrače nečistot). Zazimovací zátka zabraňuje zavodnění potrubí – v zimních měsících by to mohl být velký problém.

Jdeme na to

Nejdříve důkladně vyčistěte vodu. Pomocí síťky ji zbavte plovoucích nečistot, vysajte dno a vydezinfikujte písek ve filtraci. Hladinu vody snižte tak, aby byla cca 10 cm pod skimmerem. Ošetřete vodu zazimovacím roztokem. Ušetříte si tak práci s čištěním, která vás čeká na jaře před zprovozněním bazénu. Odpojte hadice, filtraci i tepelné čerpadlo a uskladněte je tam, kde budou v bezpečí před mrazem. Ukliďte i další příslušenství, jako jsou třeba schůdky. Nyní je váš bazén připravený na přečkání zimy. Průběžně jej kontrolujte, zbavujte nečistot a upouštějte vodu. Na jaře, až nebudou hrozit ani noční mrazy, ho zase zprovozněte.

Publikováno: 02. 09. 2019

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator