Jakou zahradní sekačku budete potřebovat?

Nezadržitelně se blíží jarní sezóna, ve které bude potřeba začít řešit také údržbu vašeho trávníku. Jakou zahradní sekačku bude vhodné zvolit pro váš pozemek? Na co nezapomenout při údržbě?

Elektrická sekačka pro malé plochy

Zatímco zahradní traktory se hodí pro velké plochy, tichá elektrická sekačka vám postačí při údržbě zahrady do 500 metrů čtverečních. Benzínové sekačky jsou sice výkonnější, ale také velmi hlasité. To se u elektriky nemůže stát. Sekat zahradu tak můžete i v neděli a o svátcích, aniž byste jakýmkoliv způsobem narušili sousedské vztahy. Pro menší zahrady je elektrická sekačka velmi vhodné a levné řešení.

Samo se to poseká

Máte sice zahradu, ale její údržbou byste nechtěli trávit celou sezónu? Zvolte robotickou sekačku. Ta je vhodná pro menší nebo střední výměru zahrad. Po prvotním naprogramování stroje se již jen těšíte z toho, jak dokáže být samostatný.

Robotická sekačka se při vybíjení sama naviguje na základnu, kde se opět dobije. Po ukončení nabíjecího cyklu pokračuje v práci tam, kde předtím přestala. Není nutné se dřít, když k tomu existují vhodné stroje.

Celý rok pracuje

Celý rok se můžete těšit z toho, že máte svůj vlastní zahradní traktor. Zatímco v létě posekáte trávu při příjemném posezení, ani v zimě nebude zahálet. Neúnavně bude uklízet sníh z vašeho pozemku, aniž byste museli přidávat svou sílu. Zahradní traktor vám také může sloužit jako provzdušňovač trávy, nebo se postará o odvoz dřeva či sklizně. Tento pomocník se rozhodně neztratí!

Benzínová sekačka je základ

Máte středně velkou nebo větší zahradu a o koupi traktorku zatím neuvažujete? Benzínová sekačka má vysoký výkon a samostatný pojezd, takže vaše práce bude příjemná a efektivní.

Už víte, jaká sekačka bude pro vaše potřeby nejlepší? Zvolíte tichou klasiku, výkonnou sekačku, robotickou pomoc, nebo multifunkční zahradní traktor?

Publikováno: 28. 02. 2022

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator