Počty vloupání jsou alarmující, pořiďte si bezpečnostní dveře

Víte, co už bylo takových, kteří si říkali, že jim se to přece stát nemůže? Místo těchto planých řečí raději investujte do preventivních opatření. Výbava znesnadňující zlodějům vloupání vás totiž bude stát mnohem méně než náprava následných škod. I kdyby vám pojišťovna nakonec všechno zaplatila, stále si zbytečně přiděláte hromadu starostí. V lednu 2019 bylo dle údajů Policie ČR v naší republice spácháno celkem 561 krádeží vloupáním do bytů, rodinných domů nebo víkendových chalup. Objasnit se jich podařilo jenom 71. V datech policie si můžete také dohledat, jak je na tom váš kraj v porovnání s ostatními kraji republiky, zda se u vás krade více, či méně. K tomu, abyste si konečně pořídili bezpečnostní dveře do bytu či domu, by vám však mělo stačit výše uvedené alarmující číslo.

Jakou bezpečnostní třídu zvolit?

Design si pravděpodobně zvládnete vybrat sami dle vlastního vkusu, ale co bezpečnostní třída? Celkem jich je šest, nicméně maximum, co si můžete pro bezpečnostní dveře do domu a bytu přát, je třída číslo čtyři. V bytovém domě se dá uvažovat i o 3. bezpečnostní třídě. Třetí třída se nedá překonat bez velkého hluku a značné fyzické síly, což obvykle přiláká pozornost sousedů. Čtvrtá třída vyžaduje opravdu pořádné technické vybavení, vrtání a sekání, využívá se i k ochraně uměleckých děl nebo zbraní.

Na co dál ještě nezapomenout?

Určitě dbejte na to, jaký mají vchodové dveře původ. Lehké plechové dveře dovezené z Číny či Polska bývají nevalné kvality, mívají falešné nebo propadlé certifikáty. Někdy vám prodejci také dají certifikát k jinému typu dveří, pozor na to! Kupte si bezpečnostní dveře raději od českého výrobce, který má platné certifikáty pro Českou republiku. Tím je například společnost Next, jejíž dveře plní také požární ochranu a jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Přesně tohle totiž u vchodových dveří potřebujete.

Publikováno: 10. 02. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator