Malíři, nakupte krepové lepicí pásky

Když se řekne malíř, pravděpodobně se vám vybaví řemeslník s papírovou čepicí, kyblíkem od barvy a štětcem v ruce. Jsou však i další pomůcky, jimiž typický malíř disponuje. Třeba krepová lepicí páska. Existuje celá řada lepicích pásek, každá je vhodná na jiný účel. Klasickou „izolepou“ sice slepíte zdánlivě všechno, na všechny účely se ale rozhodně nehodí. Třeba takový malíř by s ní nepochodil, má totiž zespodu docela silnou lepicí vrstvu, takže když ji chcete odlepit, zanechává na povrchu zbytky lepidla. To krepové pásky nedělají.

Krepové lepicí pásky z papíru

Ačkoliv se jim říká krepové, jsou vlastně vyrobené z papíru. Vyrábí se v typickém návinu 50 m a v různých šířích. Standardní tloušťka je 125 mikronů, je tedy doopravdy tenká. Dobře bude držet na kovu, dřevu, plastu, skle nebo třeba zdi. Ostatně proto se při malování používá jako maskovací páska. I když ji nalepíte na obarvený povrch, při odstraňování povrch nepoškodí. Jelikož mají krepové lepicí pásky teplotní odolnost od -40 °C do +60 °C, jsou vhodné na vnitřní i venkovní použití. Správný řemeslník navíc ví, že taková krepová páska se dá utrhnout i ručně, nemusíte hledat, kde jste si nechali nůžky či zalamovací nožík.

Neocenitelný pomocník při malování

Konkrétně při malování mají krepové pásky různorodé využití. Vynikající jsou na přelepení parapetů, lišt, prahů, vypínačů, zásuvek a dalších prvků, aby se nezašpinily od barvy. Pásku totiž na závěr malování jednoduše strhnete, aniž by zanechala jakékoliv lepidlo. Lepí se však i přímo na zdi, pokud malíř potřebuje vytvořit rovný předěl mezi dvěma barvami, maluje každou stěnu jinou barvou apod. Kromě malířství se krepové pásky používají při výrobě venkovní reklamy, pro označení zboží, drobné opravy knih, map či plakátů. Vhodné jsou na jakékoliv přelepení, které je pouze dočasné.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator