Proč Češi milují stínící sítě? Až si přečtete důvody, pořídíte si je také

Všimli jste si, že se na spoustě plotů v okolí vašeho bydliště usídlily stínící sítě? Nedivte se, pro mnoho majitelů rodinných domů i bytovek představují efektivní způsob, jak na parcele zajistit soukromí. V důsledku zabydlování volných ploch navíc ubývá zeleně a s ní i stínu, který nám zpříjemňuje pobyt na čerstvém vzduchu. A právě díky stínícím sítím na ploty lze jednoduše docílit obojího. Instalace je snadná a výsledek předčí očekávání.

Neruší, a přesto funguje znamenitě

Trvanlivé stínící sítě se vyrábí z kvalitních PE vláken (obvykle v gramáží 200 g/m²). Na zelenou barvu je příjemný pohled a rozhodně nijak neruší okolí. Naopak se hodí téměř všude a ladí s barvou okolní zástavby. S instalací si poradí každý – sítě se k plotu přichycují pomocí silonové sítě, která se provleče utkanými oky. Jak montáž, tak demontáž jsou časově nenáročné procesy. Plot je možné kdykoliv uvést do původního stavu, což ocení především lidé v pronájmu. Struktura stínící plachty umožňuje proudění vzduchu – ten může po celé ploše profukovat drobnými očky, takže nemůže dojít k poškození plotu ani v případě silnějšího větru.

Téměř stoprocentní stínění

Zdaleka největší výhodou stínících sítí je vysoká efektivita stínění. Dosahuje až 90 %, což v praxi znamená velmi slušnou ochranu před slunečními paprsky. Stínícím sítím nijak nevadí vysoké teploty, zima ani mráz. Mohou být venku celoročně a kromě stínění chrání pozemek před zvědavými kolemjdoucími. Barva je stálá (odolá UV záření) a kvalitně zpracované okraje se netřepí ani netrhají. Resumé? Levnější a rychlejší ochranu před slunečními paprsky nenajdete. Stínící sítě můžete poptat u výrobce plachet – firmy Plachy Štěpáník, která má všechny produkty skladem. V nabídce najdete také praktické zakrývací plachty, jejichž vzorek si můžete nechat zaslat zdarma.

Publikováno: 05. 09. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator