Papírové dveře patří na záchod. Vchodové by měly být bezpečnostní

Přemýšleli jste někdy nad tím, do jaké míry jsou v bezpečí váš majetek, soukromí a osoby, se kterými sdílíte domácnost? Pokud jste nikdy zabezpečení do bytu „nehrotili“ a vždy se spoléhali na fakt, že bydlíte ve slušné čtvrti, zřejmě jste jen měli štěstí. Počet vloupání sice průběžně klesá, ale všichni bytaři řemeslo na hřebík nepověsili. Naopak jsou velmi aktivní a ročně poctí neohlášenou návštěvou přes třicet tisíc domácností. Statistika vloupání do bytů je na první pohled příznivá. Zatímco ještě relativně nedávno (v roce 2013) zloději vyloupili více než šedesát tisíc domácností za rok, v posledních třech letech počet případů klesl na polovinu. Přesto bychom neměli usínat na vavřínech: v průměru se cílem zlodějů stane každá 125. domácnost. Skutečně se chcete nadále spoléhat na náhodu a doufat, že právě váš domov zůstane nedotčen?

Stačí šroubovák a zloděj je uvnitř

Pokud vaši domácnost dělí od zbytku světa pouze dřevo-papírové dveře, pak se ani nenamáhejte zamykáním. Průměrně zdatný zloděj je pomocí šroubováku otevře do pár minut. A čemu se možná budete divit: pravděpodobně ho neodradí ani fakt, že jste doma.

Bezpečnostní dveře většinu zlodějů odradí

Nejsou bezpečnostní dveře zbytečnou investicí? Opět je vhodné přihlédnout ke statistikám, které uvádí, že právě tato bariéra odradí téměř 70 % zlodějů (a ti ostatní se přes ně pravděpodobně nedostanou). Pro srovnání – přítomnost hlídacího psa odradí zhruba polovinu pachatelů.

Vybírejte obezřetně, důležitý je „full servis“

Nabídka vchodových dveří je bohatá a zřejmě tušíte, že se mohou z kvalitativního hlediska výrazně lišit. Zaměřte se proto na certifikované dveře do panelového bytu renomovaného výrobce, a to minimálně ve 3., nebo ještě lépe ve 4. bezpečnostní třídě. „Sázkou na jistotu“ jsou certifikované výrobky od českého výrobce NEXT, který zajišťuje také odborné poradenství a montáž školenými pracovníky. O tom, že i bezpečnostní dveře do paneláku mohou skvěle vypadat, se můžete přesvědčit na next.cz.