3 nápady a inspirace pro vaši zahradu

Slyšíte to cvrlikání? Nejde o pouhou iluzi jara, která se opět vytratí s příchodem třeskutých mrazů, jak tomu letos již bylo několikrát. Je to skutečné jaro se vším všudy. Dost bylo skrývání mezi čtyřmi stěnami, konečně můžeme trávit mnohem více času na čerstvém vzduchu. A pokud patříte mezi šťastné majitele zahrádek, nic vám nebude bránit v dalším zvelebování. Vsadíme se, že jste v loni nestihli realizovat spoustu skvělých vylepšení. Anebo vám snad došla inspirace? Nevadí – máme pro vás hned 3 nápady.

1. Zavlažovací systém nejen pro lenochy

Má-li zahrada vypadat k světu, musíte ji udržovat v dobré kondici. V praxi to znamená zejména pravidelné zavlažování – ale co když na zahrádkaření nemáte čas ani náladu? Pořiďte si systém automatického zavlažování a budete mít po starostech. Díky dešťovému čidlu se soustava postřikovačů spustí až ve chvíli, kdy budou trávník a záhonky žíznivé. Takže ve finále ušetříte za vodu. O přítomnosti systému navíc nebudete vědět – je skrytý pod zemí a hlavice vykouknou jen v rámci aktivního zavlažování. Hned poté se opět schovají na své místo.

2. Pohoda a klídek na lehátku

Jsou věci, bez kterých se neobejde nikdo. Na seznamu „must have“ příslušenství pro zahradu rozhodně nesmí chybět zahradní lehátko. Zda sáhnete po luxusně vyhlížejícím kousku s možností polohování, nebo si vystačíte s levnější klasikou, je na vás. Respektive na vašem rozpočtu. Každopádně si pohlídejte stabilitu konstrukce – nechcete přece, aby se s vámi lehátko během siesty zbortilo.

3. Zahradní sochy navodí správnou atmosféru

Venkovní dekorace mohou mít mnoho podob – v žádném případě se nemusí jednat pouze o kýčovité trpaslíky. Chcete-li své zahrádce dodat šmrnc, nechte si vyrobit dřevěnou zahradní sochu na míru. Může to být podobizna vašeho čtyřnohého miláčka, ale také miniatura egyptské sfingy. Důležité je, že se vám na ni bude dobře koukat.

Publikováno: 09. 03. 2019

Kategorie: Zahrada | Úprava zahrady

Autor: administrator