V zahradní kuchyni nesmí chybět vestavný gril

Už jste slyšeli o vestavných grilech, s nimiž je radost pracovat a můžete je umístit do připravených výklenků v altánech, na terasách, zabudovat do zahradní kuchyně, ale také použít jen tak samostatně, když se vám zachce grilovat? Jsou velmi hezky designově zpracované, mají různé vychytávky a naprosto snadno se je obsluhuje.

Do vestavných grilů se vyplatí investovat

Tak jako je to u většiny zboží, i v případě vybírání si vestavných grilů je dobré zvážit kvalitní materiály a preciznost zpracování, i když si za ně připlatíme. Výborně vám poslouží nerezové vestavné grily. Záleží na typu, který si vyberete, ale mohou být vybaveny třemi trubkovými hořáky a porcelánovým smaltovaným litinovým vlnitým roštem s dostatečně velkou grilovací plochou o rozměrech cca 70 x 45 cm. Dokonce mohou mít i zadní keramický infrahořák pro rožnění na otočném rožni. Na kvalitním litinovém roštu připravíte chutné teaky, a díky třem hořákům lze gril využít nejen pro přímé, ale i nepřímé grilování. Vestavné grily mohou mít i druhý tepelný rošt v zadní části nad hlavním roštem, velký přehledný teploměr ve víku grilu, spolehlivé a snadné zapalování v každém ovládacím knoflíku. Abyste mohli vestavný gril použít, můžete jej připojit na pevný rozvod plynu, anebo využít klasickou přenosnou plynovou lahev velikost 5 – 10 kg. Co se týče cenových relací, kvalitní vestavné grily koupíte od cca 25 000 Kč. Ceny mohou sahat až k částce 150 000 Kč. U tak drahých vestavných grilů ale nejenže vás čeká plocha na grilování, ale i sizzle zóna, tedy plocha pro vaření je větší. Víko má každá zóna samostatné. Počet hořáků může být i 9 s různými funkcemi. Nechybí jim vnitřní osvětlení, osvětlení knoflíků, otvírák lahví, ohřívací nerezové rošty, nerezové vlnité rošty, masivní rotisserie s protizávažím…

Dokonalost venkovní kuchyně díky nábytku

Aby byla vaše zahradní kuchyně nejen hezká, ale i praktická, nesmí v ní chybět úložné prostory a dostatečná pracovní plocha. Speciálně pro vestavné grily jsou vyráběny skříně zásuvkové. I pokud si zvolíte vestavný gril ve tvaru vajíčka, je pro něj k dostání speciálně uzpůsobená skříň. Nechybí ani skříně na uschování propanbutanové láhve a dalších spotřebičů. Existují firmy, kterým můžete zaslat svou přesnou představu o zahradní kuchyni, a oni vám nabídnou sestavu nábytku, která vaše přání splní. I v případě, že budete mít zájem o speciální typ nábytku, který jste zahlédli v časopise nebo u známých na návštěvě, rády vám vyjdou vstříc. Mít hezkou a funkční zahradní kuchyni je snem spousty žen i mužů. Splňte si jej a travte letní dny i večery venku s rodinou nebo přáteli. Připravovat jídlo na kvalitním grilu v dostatečně prostorné venkovní kuchyni baví takřka každého.

Publikováno: 25. 11. 2021

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator