Chcete si údržbu zahrady užívat? Pořiďte si zahradní traktor!

Zima se blíží a od údržby zahrady máte na několik měsíců pokoj. Ale čas letí jako voda a zanedlouho bude trávník na vašem pozemku opět připomínat nespoutanou buš. Jak se s tím vypořádáte? Chopíte se sekačky a strávíte dlouhé hodiny sekáním, nebo si konečně pořídíte vysněného pomocníka, díky kterému vás bude péče o zelený koberec bavit? Řeč není o ničem jiném než o zahradním traktoru. O zahradním traktoru sní snad každý, kdo musí ztrácet čas sekáním trávy, ale většina lidí má za to, že je vhodný jen pro velké plochy. Na to je samozřejmě ideální, ale stále častěji si traktor pořizují i majitelé menších zahrad, protože je mnohem komfortnější než klasická sekačka, a navíc ho lze využít také při jiných pracích. Sortiment zahradních traktorů lze rozdělit na dva základní typy, které se liší velikostí, funkcemi a použitím. Jedná se o:
  • ridery,
  • zahradní traktory s žacím ústrojím mezi osami.
Ridery mají menší rozchod kol, a proto jsou vhodné pro práci ve členitějším terénu. Zahradní traktory nachází využití na větších rovnějších plochách.

Jak vybrat zahradní traktor?

Zahradní traktory jsou poměrně drahé, ale přesto není dobré vybírat pouze na základě ceny. Naopak byste měli myslet na to, že značková zahradní technika vydrží mnohem déle v bezproblémovém provozu. Dobrou volbou je značka Husqvarna, jejíž zahradní traktory mají robustní konstrukci, velmi dobře provedenou ergonomii, inteligentní technologie a jednoduché ovládání. K zahradním traktorům značky Husqvarna je k mání i široké spektrum příslušenství, které výrazně rozšiřuje funkčnost strojů – rotační kartáče, sněhové frézy, sněhové radlice, rozmetadla, provzdušňovače, sběrací koše na listí a odmechovače. Další prémiovou značkou je John Deere. I v tomto případě jde o prvotřídní zahradní techniku, která vás nezklame. S výběrem vám ochotně pomohou odborníci z autorizované prodejny Husqvarna Průhonice. Bližší informace najdete na www.krapacek.cz.

Publikováno: 04. 11. 2017

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: zahradní traktory husqvarna