Proč je investiční zlato nyní lepší příležitostí než nemovitosti

Už odpradávna se nemovitosti považují za skvělý prostředek k uložení úspor. O peníze v nemovitosti nepřijdete, hodnota domů a bytů neustále roste. Zejména ve větších městech je jich stále nedostatek, takže s prodejem pravděpodobně nikdy nebudete mít problém. Přesto není investování do nemovitosti vhodné pro každého. Nikdy dříve nebylo tak populární kupovat si nemovitosti na investice jako v posledních desetiletích. Na trhu s nemovitostmi se to bohužel podepisuje spíše negativně. Mladí lidé si pak nemohou koupit bydlení, protože všechny byty v centrech větších měst jsou skoupeny investory a pronajímány. Češi by měli pochopit, že existují i jiné vhodné prostředky, jak své úspory chránit před inflací. Dokonalým příkladem je investiční zlato.

Do zlata investujete tolik, kolik chcete

Pro nákup investiční nemovitosti je třeba mít našetřené miliony, a když je nemáte, nezbývá než si vzít hypotéku. V poslední době byly úroky hypoték velmi příznivé, a tak se spousta lidí rozhodla, že si investiční byt s hypotékou pořídí. Skutečně je ale takové jednání prozíravé do budoucna? Hypotéka je závazek na desítky let dopředu, a právě covid nám ukázal, že si vlastně nikdy nemůžeme být jistí svou prací a dalšími životními jistotami. U zlata je vše jinak. Nikdo vás nenutí investovat miliony. Vložíte do něj tolik peněz, kolik máte a kolik chcete. Nejlevnější investiční zlaté mince a slitky se dají pořídit zhruba od 1 500 Kč. Ty nejdražší stojí miliony. Volba je tedy čistě na vás. Pozor, investiční stříbro je sice o něco levnější, nejlevnější mince a slitky vyjdou jen na pár stovek, avšak kupovat se spíš nevyplatí. Investiční stříbro totiž, na rozdíl od zlata, není osvobozeno od DPH. Z každého nákupu tedy obchodník odvádí 21 % do státního rozpočtu.

O nakoupené zlato se nemusíte starat

Investiční byt nemůže žít svým vlastním životem. Musíte shánět nájemníky, sem tam něco opravit a rekonstruovat. O peníze nejde, všechno tohle se vám samozřejmě zaplatí, avšak máte na řešení těchto všech věcí čas? Investiční zlato koupíte, uložíte doma do trezoru a jste bez starostí. Až budete chtít zpátky své peníze, velmi jednoduše ho prodáte. Nemusíte nikam umisťovat inzerát a domlouvat si schůzky se zájemci, kteří jen plýtvají vaším časem.

Zlato koupíte velmi jednoduše online

Koupě bytu je komplikovaná záležitost. Zlato si objednáte stejně jednoduše jako nové boty. Vyberete si v e-shopu, necháte si ho poslat až domů, zaplatíte online a pak už jen čekáte, až vám ho kurýr doručí. Spousta Čechů ještě žije v domnění, že zlato je vhodné jako investice pouze pro bohaté, a pomalu by se styděli zajít do prodejny investičního zlata. Stydět se však vůbec nemusíte, v kamenné prodejně vám ochotně poradí a rozhodně se na vás nebudou dívat skrz prsty, i když jste do zlata ještě nikdy neinvestovali. Právě letos je zájem nových klientů rekordní a častokrát si kupují právě malé slitky o hmotnosti 1 až 5 gramů. Populární jsou slitky švýcarské rafinérie Argor Heraeus. Z mincí se hodně prodávají rakouské Wiener Philharmoniker nebo české svatováclavské dukáty. Ty se dodnes vyrábí v takové podobě, jakou stanovil Karel IV.

Zlato lze nakoupit zcela diskrétně

Byt si úplně anonymně asi nepořídíte, se zlatem je situace jednodušší. Zlaté slitky se sice číslují unikátním sériovým číslem, avšak mince se nijak neznačí. Můžete je tedy nakoupit diskrétně.

Prodáte ho kdekoliv po světě

Se zlatem se obchoduje po celém světě, prodáte ho v jakékoliv zemi. Slováci jezdí zlato často nakupovat do Česka, máme ho tu levnější. Podle stejné logiky můžete vy prodat zlato na Slovensku a utržit za něj více peněz. Investování do zlata vám prostě dává celou řadu flexibilních možností.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator