Co by neměla postrádat domácí kancelář?

Dnes se stále častěji pracuje formou domácí kanceláře, tedy takzvané Home Office. Zaměstnavatelé zjistili, že je to zkrátka efektivnější. Lidé jsou spokojenější a cítí se lépe ve svých domácnostech, jejich práce je tak rychleji a kvalitněji odvedena. Do zaměstnání jdou často unavení, bez elánu, doma si mohou posnídat, přečíst si ranní tisk a poté začít pracovat tak, jak se jim zlíbí. Jen tedy musí práci stihnout do stanoveného termínu, což obvykle není problém. Pokud také pracujete formou Home Office, víte, jak důležité je mít svou vlastní domácí kancelář. Pakliže si ji zrovna zařizujete, prozradíme vám, co by neměla kancelář postrádat. Každý, kdo pracuje z domova, ví, kolik rozptýlení v domově je. Je proto velice důležité mít svou vlastní domácí kancelář, kde nebude žádné rozptýlení, které by jakkoli odvádělo člověka od práce. Pokud patříte k lidem, kteří si svou kancelář teprve zařizují, dejte na naše tipy.

Investujte do vhodného nábytku

Žádná domácí kancelář nesmí postrádat nábytek, konkrétně pracovní stůl a kancelářskou židli či židli k počítači. Oba kusy nábytku se musí vybírat dle určitých specifik. Zatímco u stolu je třeba dbát na jeho výšku a také šířku pracovní desky, u kancelářské židle se musí dbát na daleko víc věcí. Židle k PC by měla být otáčivá, měla by mít nastavitelnou výšku a také nastavitelné opěrátko, které bude poskytovat perfektní a pevnou opěru pro celou páteř po celé její délce. Důležitý je také materiál, z něhož je židle vyrobená. Kůže je synonymem nadměrného pocení v létě, na příliš měkkém materiálu máme tendenci sklouzávat a špatně sedět.

Květiny jako součást každé kanceláře

Pokud se chcete ve své domácí kanceláři cítit příjemně, nezapomeňte okenní parapety nebo svůj pracovní stůl vyzdobit pokojovými rostlinami. Právě ty mají nejen estetickou funkci, ale také dokážou vyčistit vzduch od toxinů a jiných nebezpečných látek, jež kolují ve vzduchu. I pokojové rostliny mají podíl na zvýšené efektivitě vaší práce a na kvalitě vypracovaných úkolů.

Publikováno: 01. 07. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator