Stěhování svépomocí? Jen pro silné žaludky

Opravdu je lepší vyhořet, než se stěhovat? Těžko říct, jak daleko je známé rčení od pravdy, nicméně stěhování skutečně nepatří k zážitkům, které bychom chtěli prožívat pravidelně. Potřebu změnit bydliště má však alespoň jednou za život téměř každý. Pokud to čeká vás, měli byste si dobře rozmyslet, jestli se do toho pustíte sami, nebo si přizvete na pomoc profesionální stěhováky.

Pár krabic přestěhujete sami

Vejde-li se váš majetek do několika málo krabic, které bez větších problémů naskládáte do kufru svého kombíku, pak nemusíte nic moc řešit. Stěhovací firma je pro vás zbytečná, protože vše zvládnete levou zadní sami. Ale co když toho máte mnohem více, případně se jedná o stěhování firem? Pak vám nezbude, než si zapůjčit dodávku a sehnat pár ochotných přátel, kteří s vámi vynesou rozměrný a těžký nábytek. Samozřejmě hrozí, že se vyskytnou nečekané komplikace. Například zjištění, že se některé věci nevejdou ani do dodávky.

Dovolí vám to fyzická kondice?

Profesionální stěhováci tahají těžké věci pravidelně. Jsou na to zvyklí, protože jde o náplň jejich práce. Upřímně si však odpovězte na otázku, zda to zvládnete i vy. Protože přestěhovat takříkajíc „na jeden zátah“ celý byt, to není jako přemístit o pár metrů jednu skříň či komodu. Stěhování je fyzicky náročná činnost a měli byste se do něj pouštět jen v případě, že na to máte po fyzické stránce.

Akce nesmí být chaotická

Čím více věcí stěhujete, tím větší zmatek může nastat. Bez pečlivého naplánování se může stát, že stěhováním strávíte mnohem více času, než jste původně předpokládali. Profi stěhováci by vás pravděpodobně vyšli levněji, a navíc by se výrazně snížilo riziko, že se vaše věci ztratí nebo poškodí. Jak se nakonec rozhodnete, je na vás. Chcete-li se dozvědět, co všechno pro vás může udělat firma stěhování Praha, zamiřte na www.svet-stehovani.cz.

Publikováno: 10. 08. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: stěhování Praha