I infrasauny podléhají módním vlivům. Zjistěte, jaké jsou právě in

Uvažujete o pořízení infrasauny? Možná vás překvapí, že byste si mohli koupit takovou, která už dávno není v módě. Zatímco šatník můžete obměňovat každých pár měsíců, s infrasaunou to jde těžko. Naštěstí to ani není potřeba - současným módním trendem je především kvalita, což v případě infrasaun znamená hlavně kvalitní infrazářiče. Takové pokryjí všechny tři spektra infračerveného záření:
  • IR-A s vlnovou délkou 0,76 – 1,4 mikrometru
  • IR-B s vlnovou délkou 1,4 – 3 mikrometry
  • IR-C s vlnovou délkou 3 – 10 mikrometrů
Vlnová délka v tomto případě znamená, jak hluboko pod kůži se záření dostane. IR-C zahřívá pouze povrch kůže a má proto nejlepší relaxační účinky. IR-B prostupuje do horní kůže a IR-A pronikne až do podkoží. Díky tomu má největší vliv na lidské zdraví. V infrasauně s takovými zářiči vás za 20 minut přestane bolet hlava, za 30 minut ztuhlé svaly a po 40 minutách vyjdete jako znovuzrození. 01

Trend č. 1: kvalitní infrazářiče

Těmito vlastnostmi se pyšní infrazářiče Philips Vitae, které najdete ve vybraných modelech infrasaun od českého výrobce SaunaSystem. Můžete si vybrat buď klasickou infrasaunu ISV nebo moderní Grand Vitae, která je se svými prosklenými stěnami opravdovým designovým skvostem.

Trend č. 2: multifunkčnost

Mezi trendy v infrasaunování v posledních letech ale patří i kombinované BIO sauny, tedy sauny vybavené i infrazářiči a topidlem s aktivním výparníkem. Tato kombinace v sobě spojuje to nejlepší z finské sauny, parní lázně i infrasauny. Když si takovou kombinovanou BIO saunu pořídíte, získáte doma vlastní malé wellness centrum a bude vám k němu stačit zhruba 1 m2 poblíž zásuvky. Kvalitní infrazářiče Philips Vitae se navíc roztopí už za 1 vteřinu, takže si můžete blahodárné účinky infračerveného záření dopřát hned a bez čekání.

Publikováno: 03. 06. 2015

Kategorie: Interiér | Wellness

Autor: administrator

Tagy: infrasauna