Jak na zabezpečení rodinného domu?

Proč byste měli zvážit instalaci zabezpečovacího systému? Protože vám pomůže při ochraně majetku a rodiny. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v paláci nebo malém rodinném domku. Návštěva nezvaného hosta bývá nepříjemná především po psychické stránce. Postarejte se o to, aby bylo vaše soukromí zachováno a pořiďte si moderní zabezpečovací systémy, který pachatele odradí. Prozradíme vám, jak na to!

Jak vypadá efektivní zabezpečení domu?

Alfou a omegou je mechanické zabezpečení dveří a v lepším případě také oken. Bezpečnostní kování obvykle vydrží i násilnou manipulaci a to samé platí o okenních mřížích. K oblíbeným bezpečnostním prvkům patří i bezpečnostní folie na skla. Ani na mechanické zabezpečení se však nelze stoprocentně spoléhat. Houževnatého zloděje pouze zpomalí, ale nezastaví. Skutečně aktivní ochranu představují elektronické systémy, které v případě vniknutí vyšlou příslušné signály na určená místa. Elektronické systémy čítají celou řadu jednotlivých prvků, díky kterým lze zabezpečit jakýkoliv objekt nezávisle na velikosti, počtu vstupů a místností.

Proč zvážit instalaci elektronického zabezpečení?

Pod aktivním zabezpečením si můžete představit reakci na různé podněty. Pachatel otevře dveře nebo okna, poškodí určitou část systému, rozbije skleněnou výplň nebo se jen pohybuje v zorném poli čidla. Tyto akce vyvolají reakci v podobě výstražného zvukového signálu, který osobu vyděsí. Zároveň je možné nastavit automatické rozeslání SMS zprávy zásahové službě. Ta následně dorazí na místo. Elektronické zabezpečovací systémy lze ovládat na dálku, pomocí chytrého mobilního telefonu. K nejrozšířenějším bezpečnostním prvkům patří kamerové systémy (analogové a IP), detektory pohybu, detektory tříštění skla a detektory otevření dveří/oken. Chcete-li se o možnostech zabezpečovacích systémů dozvědět další informace, obraťte se na Novatec Sicherheitstechnik s.r.o. Odborníci mají v oblasti zabezpečení soukromých i průmyslových objektů dlouholeté zkušenosti a rádi vám doporučí vhodné řešení.

Publikováno: 05. 12. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: elektronické zabezpečení domácnosti