Studentské pokoje musí být multifunkční. Jak je zařídit?

Zařizování studentského pokoje je úplně jiné než v případě ostatních místností. Na rozdíl od nich totiž musí sloužit několika různým účelům. V podstatě jde o ložnici, studovnu a obývací pokoj zároveň. Studenti potřebují dostatek prostoru na odpočinek, studium, volnočasové aktivity i časté návštěvy kamarádů. Pokud si nevíte rady, budou se vám hodit následující tipy.

Rozmístění a sladění nábytku

Jedním z předpokladů skvělého výsledku je dostatečně prostorná místnost. Přestože studenti nepotřebují tolik místa na hradní jako menší děti, místnost by neměla působit stísněně. V tomto směru vám nezbude, než se pořádně zamyslet nad volbou a rozmístěním nábytku. Velmi praktické je rozdělení studentského pokoje na několik pomyslných částí, z nichž každá poslouží jiným účelům. Jedná se o zónu pro relaxaci, učení a zábavu. Tomu by měl odpovídat nábytek, ideálně ve stejném nebo podobném designu – celek pak bude působit kompaktně a útulně. Do menších prostorů jsou vhodné světlé tóny. Optického zmenšení dosáhnete nábytkem v tmavé barvě. Moderní studentské pokoje za skvělé ceny najdete na nabytek-furniture.cz.

Bez čeho se studentské pokoje neobejdou?

Studenti sice při učení mění polohy a místa, ale přesto by v pokoji neměl chybět stůl s dostatečně velkou pracovní plochou, na kterou se vejdou školní věci, notebook a spousta dalších drobností. Ideální umístění je u okna – díky dopadajícímu dennímu světlu si student nemusí příliš namáhat oči. Ještě důležitější je široká a dlouhá postel. Na té se bude dítko věnovat spánku, relaxaci, studiu, jídlu a dalším činnostem. Vzhledem k množství času, které na posteli stráví, se vyplatí investovat do kvalitní matrace. A nezapomeňte na praktický přehoz – bude se hodit, protože studenti si se stlaním postele příliš hlavu nelámou. Nedílnou součástí studentského pokoje je prostor určený pro zábavu. V tomto směru však záleží na individuálních zájmech vašeho potomka. S ohledem na to, zda rád kreslí, skládá hudbu, čte knihy nebo staví modely letadel, sestavte s pomocí vhodně zvoleného nábytku k tomu určený koutek.

Publikováno: 05. 02. 2017

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: studentské pokoje