Jak na čištění koberců?

Zakládáte si na absolutní čistotě vašeho domova a máte rádi, když je vše na svém místě a perfektně čisté? Nejsložitější na údržbu a čištění jsou podlahy. Ty jsou nejvíce namáhanou součástí vybavení domácností. Plovoucí podlahy, dlažby nebo linolea se čistí ještě poměrně snadno. Velkým oříškem je ovšem údržba koberců. Jak o ně správně pečovat, aby vydržely co nejdéle v nejlepší kondici?

Vysavač k dokonalému výsledku nestačí

Největším nepřítelem koberců je prach. Jaké problémy může způsobit v domácnosti, si přečtěte v tomto článku. Prach se navíc velmi rychle zašlape hluboko do struktury vláken koberců. U hladkých podlah stačí prach zamést a vytřít, nikam se neusazuje. Klasickým domácím vysavačem se dobře odstraní jen povrchový prach. Prach usazený ve vláknech koberce zůstává uvnitř a vyžaduje mnohem důkladnější čištění. Zašlapaný prach je také příčinou blednutí koberců – barva na kobercích už není tak výrazná jako dříve. Není to tím, že by zmizela, ale prach jí brání ukázat celý její jas. Kvalitní čištění koberců si dokáže poradit i se zašlapaným prachem.

Na skvrny pomůže i běžné vybavení domácnosti

Jestliže se chystáte čistit koberec plošně a vlastními silami, čeká vás velká dřina. Na trhu sice existují desítky přípravků (pěny, gely krystaly), které jsou určeny pro hloubkové čištění vláken, ale většinou se hodí jen pro malé skvrny. Musí se pracně roztírat do koberce kartáčem, což je fyzicky i časově náročné. Jestliže máte na koberci jen malé skvrny a chcete je účinně odstranit, prohlédněte si jak vyčistit koberec. Plošné čištění koberců touto technikou by zabralo i několik hodin. Na vyčištění celé plochy je nejlepší volbou strojové čištění koberců pomocí profesionální techniky.

S profesionální technikou je výsledek dokonalý

Pokud chcete mít opět dokonale čistý koberec v celém interiéru, je nejlepší volbou, když se obrátíte na profesionály. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Díky zkušenostem v této oblasti profesionálové vědí, jakou péči si koberec zaslouží. Každý koberec je originál a vyžaduje odlišný způsob čištění tak, aby byl výsledek dokonalý a nedošlo k poškození podlahy.

Publikováno: 06. 02. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator