Jak na čistou fasádu?

Závidíte svému sousedovi, že má na své novostavbě krásně čistou fasádu, zatímco váš dům vypadá jako po boji? Je naprosto přirozené, že se fasáda časem zašpiní neboť se na ní hromadí anorganické nečistoty a mikroorgnaismy. Ale to neznamená, že se nemůžete přičinit o změnu. Chcete-li, aby vás dům opět působil dobrým dojmem, pusťte se do čištění. A když na to přijde, nemusíte dělat vůbec nic – o vše se postarají profesionálové z firmy ARS.

Nejčastější příčiny znečištění fasády

Fasádu může znečistit kde co, ale k nejčastějším důvodům patří usazený prach a bahno, smog, stopy po sprejích a fixech, lišejníky, mechy a plíseň. Na otázku, proč se vůbec čistotou fasády zabývat, existuje jednoznačná odpověď. Kromě toho, že je z estetického hlediska mnohem hezčí, nedojde k nežádoucím změnám vlastností materiálu či snížení životnosti (platí zejména pro zateplené domy). K čištění byste se měli uchýlit i před případným prodejem. Prodat pěkný dům je mnohem jednodušší, rychlejší a výhodnější.

Jak se nečistot zbavují profesionálové?

Odstranit z fasády všechny nečistoty není snadné. Budete si muset opatřit odpovídající čistící prostředky a případně i profi techniku. V případě vícepatrového domu se neobejdete bez lešení. Obrátíte-li se však na ARS, Která má s čištění fasád v malíku, ušetříte si práci, starosti a pravděpodobně i peníze. Technici dosáhnou výsledku, o kterém byste si jinak mohli nechat zdát. Technici používají speciální kartáče, šetrnou chemii a často i stroje na principu pískování. Ty na povrch tryskají jemné abrazivo (směs vody a písku), které si poradí s většinou nečistot včetně graffiti. Až bude fasáda vašeho domu čistá, můžete si na ni nechat aplikovat ochranný nátěr (např. hydrofobní, protiplísňový, antigraffiti...). Chcete-li se o čištění fasád dozvědět více, přečtěte si informace na www.ars.cz.

Publikováno: 31. 07. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: čištění fasády | jak vyčistit fasádu | pískování