Anhydritové a betonové podlahy: Moderní a praktické řešení

Pustili jste se do rozsáhlejší rekonstrukce, v rámci které budete realizovat nové podlahy? Nenechávejte nic náhodě a důsledně promyslete výběr vhodného materiálu. V posledních letech stoupá zájem o betonové a anhydritové podlahy. Jejich vlastnosti a výhody jsme konzultovali s odborníky ze společnosti Urbánek – betonové podlahy, která má s pokládkou více jak 15 let zkušeností. Nabízí kompletní služby, a to včetně dodávky a instalace podlahové izolace a výztuže. Firma působí v rámci celé České republiky a ke každému zákazníkovi přistupuje individuálně – bez ohledu na velikost zakázky.

Specifika a využití anhydritové podlahy

Lité nebo anhydritové podlahy představují plnohodnotnou alternativu ke všem suchým směsím a potěrům. Své popularitě vděčí za samonivelační vlastnosti a velmi rychlou realizaci. Povrch je pochozí již za 24 hodin a doba vysychání trvá přibližně 4 týdny. Anhydrit se vyrábí ze speciální směsi síranu vápenatého, vody, písku a dalších přísad. Umožňuje perfektní srovnání podkladu s tolerancí 2 mm na 2 metry. Výsledkem je dokonale rovná plocha, na kterou lze položit téměř libovolná nášlapná vrstva. Anhydritové podlahy se využívají v obytných i komerčních a průmyslových objektech. Anhydritová podlaha se však nehodí do místností, kde lze předpokládat nárůst vlhkosti (např. koupelna, okolí bazénu apod.).

Klasika v podobě betonové podlahy

Společnost Urbánek – betonové podlahy realizuje také betonové potěry. Technologie umožňuje výrobu vlastní betonové směsi, jakožto i domíchávání suché směsi z betonárny. Čerpání potěru probíhá hadicemi přímo do objektu, kde dojde k dalšími zpracování a konečné úpravě hlazením elektrickou hladičkou. Kvalitní a velmi hladký povrch obvykle není nutné dále štěrkovat pod většinu typů podlahových krytin. Pořizovací cena je příznivá a rychlost pokládky také. Chcete-li se o anhydritových a betonových podlahách dozvědět další informace, nebojte se zeptat odborníků ze společnosti Urbánek – betonové podlahy. Rádi vám doporučí optimální řešení vhodné pro vaše bydlení.

Publikováno: 06. 11. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: anhydritová podlaha | podlaha z betonu