Jak nejlépe odhlučnit byt?

Odhlučnění bytu je téma, které se týká celé řady obyvatel. Moderní novostavby jsou navrženy tak, aby byla míra hluku minimální, nicméně ve starších činžovních a panelových domech je situace trochu jiná. Celkovou hladinu hluku ovlivňuje celá řada faktorů a my vám prozradíme, co dělat, aby byl váš domov oázou klidu. Pokud stávající konstrukce stěn a stropů nezachytí ticho, můžete její výkon zvýšit pomocí dodatečné zvukově izolační konstrukce. Po provedení montáže by měla hodnota konstrukce dosahovat hodnoty minimálně R’w = 53 dB. Abyste byli v obraze, hlasitost běžného hovoru se pohybuje mezi 50 – 60 dB. Obýváte-li dům společně s velmi hlučnými sousedy, budete muset aplikovat ještě výkonnější izolaci.

Největší hluk je v paneláku

Zdaleka nejhůře jsou na tom obyvatelé panelových domů s tenkou železobetonovou konstrukcí. Její výkon je 40 dB. V momentě, kdy je v daném bytě ticho a hladina hluku cca 30 dB, se lze zaposlouchat do plynulého dialogu u sousedů. Ti však za nic nemohou a pokud se vám je nepodaří přesvědčit, aby šeptali, budete se muset postarat o odhlučnění.

Toužíte po lepších hudebních zážitcích?

O odhlučnění bytu je vhodné uvažovat také z jiného důvodu. Patříte-li mezi hudební nebo filmové fajnšmekry a s oblibou si pouštíte hudbu nebo filmy na kvalitním domácím kině, přijde vám doladění vnitřní akustiky vhod.

Jak na odhlučnění

Prvním krokem je odborné měření hluku, které realizuje specializovaná firma. Měření může probíhat za účelem snížení hluku nebo zkvalitnění zvuku. Firma vám následně navrhne realizaci odhlučnění na míru podmínkám vašeho bytu. Rozhodně se nemusíte bát, že by speciální akustická pěna ukrojila citelné množství prostoru. Využívají se moderní materiály se špičkovými vlastnostmi, montáž probíhá „na sucho“ a je velmi rychlá. Takže ať už vás trápí štěkot sousedovic psa, hlučný manželský pár nebo dupot obyvatelů bytu nad vámi, na nic nečekejte a investujte do odhlučnění bytu!

Publikováno: 12. 05. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: jak nejlépe odhlučnit byt | jak odhlučnit byt | odhlučnění bytu