Jak ochránit podlahové krytiny, aby byly čisté a dlouho vydržely

Potřebujete ochránit prostory s vysokou zátěží tak, aby byly dokonale čisté, ochráněné i vyleštěné? Podívejte se na postupy, které byste měli pravidelně dodržovat.

Speciální čisticí prostředky jsou základem

Pokud si přejete, aby byla podlaha ve vaší provozovně, nákupním centru, kancelářích, ve zdravotnických objektech, nebo v domácnostech profesionálně vyčištěna, musíte vždy volit speciální čisticí prostředky. Výrobky značky Ecolab se již mnoho dekád řadí mezi to nejkvalitnější, co současný trh nabízí. Jedná se o výrobky, které jsou maximálně účinné, ale zároveň se tvoří v souladu s nároky na minimalizaci zátěže pro životní prostředí. S těmito výrobky máte jistotu, že bude podlaha správně ošetřena.

Ochrana podlah je základ

Nejde přitom jen o odstranění nečistot a bakterií a virů, je potřeba podlahu celkově ošetřit a zajistit lesk a vysokou ochranu i pro více zátěžové místnosti. Přesně na tyto klíčové požadavky se zaměříme. Co si vzít, abyste podlahu ochránili i naleštili?

Samolešticí disperze

Můžete například přejít na profesionální prostředek, kterým je univerzální vysoce odolná samolešticí disperze. Tento produkt nabízí výjimečnou trvanlivost a hodí se i pro prostory, kde dochází k vysoké zátěži a k vysokým požadavkům na kvalitu i estetickou hodnotu podlahových krytin. Aplikace je přitom velmi snadná. Dokonalý vzhled i ošetření podlah zajištěno.

Ochrana vodivé podlahy

Potřebujete vytvořit ochranný film a dlouhodobou ochranu proti opětovnému znečištění u vodivých podlahových krytin? Pořiďte si prostředek přímo určený pro vodivé podlahy. Ten vám pomůže s běžnou údržbou. Jeho protiskluzový efekt je již světově proslulý. Konečně budete mít jistotu kvalitních produktů.

Je libo matnou podlahu?

Zejména ve zdravotnictví se používají matné podlahy. Ty je nutno ošetřovat pravidelně proti působení desinfekčních prostředků, ve kterých je obsah alkoholu. Například desinfekce pokožky zde dělá největší potíže. Polymerní disperze určená pro tyto podlahy tvoří odolný filtr, který zamezuje opětovnému znečištění podlahy. Samozřejmostí je přitom i protiskluzový efekt. Ochrana podlahových krytin je základ pro jejich dlouhou životnost.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator