Léto svádí k dovádění a dětským hrátkám

A kde jinde se mohou vaše ratolesti vydovádět než na trampolíně? Mohou skákat, metat kotrmelce a hlavně se smát. Smích totiž uvolňuje psychiku, a to děti po školním roce velmi potřebují. Nutností je vypnout a zapojit jiné svalíky než ty mozkové. Trampolína je vděčnou léčitelkou rozbolavělých duší, a proto ji s radostí využívají občas i rodiče… Takže radost pro celou rodinu.

Podle výskotu poznáte, kde se právě vaši miláčkové nacházejí

Trampolíny na zahradu jsou skvělé právě i v tom, že máte o svých dítkách dokonalý přehled. Podle jejich radostných a blažených výkřiků vždy víte, kde se právě nalézají. Tato skákací radost je hlavně spousta zábavy! Nicméně, věděli jste, že skákání na trampolíně má pozitivní vliv na fyzickou aktivitu? Možná si řeknete, že vaše dítě je aktivní až až, avšak dovádění na odpružené trampolínce posiluje zádové, lýtkové, stehenní a další svaly a uvolňuje se páteř. A to zcela přirozeným pohybem, a navíc na čerstvém vzduchu. Zde se nabízí další výhoda. Pobytem v přírodě se okysličuje svalstvo a pěkně se protáčejí mozkové závity, které nebrzdí žádné učivo, nýbrž ho prohání kyslík.

Bezpečnost dětí především

Důležité je dbát hlavně na bezpečnost vašich dětí. Mimochodem, docílíte toho tím, když bude trampolína do země ukotvená. To znamená, že skákající a dovádějící dítka nemají přístup k pružinám. Navíc zakopané trampolíny nevyžadují žádné náročné výkopy a úpravy. A pro děti se nabízí příjemný vstup na skákací plochu. Samozřejmě nesmí chybět ani ochranná síť, která vždy spolehlivě zachytí rozdováděné děti. Také dohlédněte, aby byl na trampolíně vždy přijatelný počet skákajících. Jinak by mohlo dojít i k nežádoucímu úrazu. Je známo, že dítka se dovedou báječně odreagovat. A pak už si v klidu můžete dát voňavou kávičku a spokojeně pohlížet na dovádějící a šťastné potomky a jejich kamarády.

Publikováno: 25. 07. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator