Jak poznat kvalitní granule pro psy

Drtivá většina majitelů domácích mazlíčků chce, aby jejich čtyřnohý přítel měl kvalitní stravu. patříte mezi ně i vy? To ovšem neznamená, že musíte pokaždé kupovat kuřecí stehna, vyznat se v granulích však nemusí být od věci. Protože i psi mají různé alergie či citlivosti na specifické potraviny a druhy granulí, měli bychom jim dopřát právě takové, které jim budou vyhovovat.

Z reklam na internetu asi pořádně nepoznáte, zda jsou právě ty propagované vážně tak kvalitní, jak je prodejce prezentuje, ale můžete udělat něco mnohem chytřejšího – přečíst si složení. Každý prodejce nějakých potravin či produktů musí uvést pravdivé složení, od kterého se vy můžete odrazit!

V následujících řádcích jsme pro vás sepsali několik bodů, jak vybrat ty správné granule pro psy. Zakoupit je můžete třeba v eshopu Zoohit. O tom, jak se u známého prodejce nakupuje, vám sdělí vše potřebné tato Zoohit recenze.

Sušené, nebo čerstvé maso?

Není žádným tajemstvím, že psi zbožňují maso. Právě živočišné bílkoviny by měly převládat v jídelníčku vašeho čtyřnohého přítele. V prodejnách nalezneme spoustu granulí, které maso obsahují, ale ještě není zdaleka vyhráno. Měli byste rozeznat, jaké maso dodá psovi dostatek živin. Je to sušené, nebo čerstvé? Sušené je správně, protože v čerstvém mase se nachází voda, tu během výrobního procesu maso ztratí a tím pádem ztrácí také na složení. Vybírejte proto kuřecí maso sušené neboli dehydrované kuřecí maso.

O kvalitě napoví i barva

Na první pohled se může zdát pestrobarevná strava jako atraktivní, ovšem vzhled granulí bude hezký pouze pro oko, složení vás už nepotěší. Čím více barev granule obsahují, tím také stoupá počet chemických prvků, které byly na výrobu použity. Riskujete tím různé alergické reakce vašeho mazlíčka.

Čemu se vyhnout?

Mnozí výrobci rádi uvádějí do složení právě obiloviny, ale váš pes není drůbež! Obiloviny se řadí na seznam alergenů, tudíž zkuste najít granule, kde se vyskytují v malém množství či vůbec.

Publikováno: 18. 11. 2021

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator