Jak se doma zabavit, když je venku nečas? Tipy na kreativní činnosti

Pandemie koronaviru (snad) postupně odeznívá, takže se snažíme trávit mnohem více času venku. Ale někdy nám matička příroda naservíruje tak mizerné počasí, že by takříkajíc „psa nevyhnal“. Nezbývá tedy, než se zabavit domácím prostředí. Ale co když nikdo z okruhu nejbližších přátel nemá náladu na kafíčko? Pokud vás přestala bavit pasivní zábava v podobě seriálového maratonu a rolování cizích profilů na sociálních sítích, pusťte se do kreativnějších aktivit.

Pletení a háčkování

Některé aktivity zažívají comeback. Platí to i o pletení a háčkování – aktivitách, které chytnou a už nepustí každého, kdo si libuje v originální módě. Pokud vás někdy napadlo, že si vyrobíte vlastní oblečení, pořiďte si pomůcky na pletení a pusťte se do toho. Na internetu najdete nespočet praktických tipů a návodů – nulové předchozí zkušenosti tak rozhodně nejsou limitem. Pletení a háčkování jsou navíc velmi relaxační činnosti. Pomohou vám odklonit se od tíživých myšlenek, odreagujete se při nich a zkrátíte si dlouhou chvíli. Možná vám to půjde od ruky tak moc, že své výrobky začnete prodávat. Spoustu druhů přízí i merino vlny na pletení najdete ve specializovaném e-shopu propleta.cz.

Vyšívání

Když vás přestane bavit pletení, ale přetrvá chuť tvořit, dejte zelenou vyšívání. Oproti pletení je o něco jednodušší, ale výsledek může být stejně působivý. Zda vyšijete obrázek v rámečku, stylovou nášivku nebo něco úplně jiného, je na vás. A bez váhání se do vyšívání pusťte společně s malými dětmi, určitě je bude bavit.

Korálkování

Toužíte po krásném šperku, který budete mít jen vy a nikdo jiný? Není nic jednoduššího, než si ho vlastnoručně vyrobit. Vyzkoušejte korálkování – oblíbenou aktivitu, která posiluje kreativitu i trpělivost. Do výroby šperků se opět můžete pustit společně s dětmi, právě pod jejich rukama často rostou ty nejhezčí výrobky.

Publikováno: 17. 05. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator