Jak vybrat židli do kanceláře?

Jestlipak víte, že kancelářská židle může mít zásadní vliv na vaše zdraví? Pokud na ni trávíte až příliš mnoho času, měli byste si vybrat model, který vám zajistí adekvátní komfort. Obyčejné židle většinou trpí množstvím nedostatků a nemají se zdravým sezením nic společného. V tomto článku najdete praktické tipy, které vám budou při výběru židle do kanceláře k užitku.

Nezdravé sezení se podepisuje na zdraví většiny lidí

Statistiky jsou doslova alarmující. Problémy se zády trpí více než dvě třetiny obyvatel. S ohledem na tuto situaci vás zřejmě nepřekvapí, že právě bolesti beder, šíje a páteře patří k nejčastějším zdravotním problémům na světě. Na vině je množství faktorů, z nichž k nejvýznamnějším patří nesprávné sezení. Možná znáte ten pocit, kdy se hrbíte, židle vás tlačí, ale protože jste zabraní do práce, vydržíte v takové poloze i celé hodiny...

Dynamické sezení se přizpůsobuje vaší páteři

Chcete-li zdravotním neduhům předejít zaměřte se na židle, které umožňují tzv. dynamické sezení. To je možné na kancelářské židli se synchronním mechanismem pro současný pohyb opěradla a sedadla. Jinými slovy – tvar židle se bude neustále přizpůsobovat vašim pohybům a páteř zůstane přirozeně napnutá a narovnaná. Synchronní mechanismus samozřejmě není jediným prvkem, na který byste se měli při výběru kancelářské židle zaměřit. Podstatné jsou také tyto vlastnosti:
  • pohodlný a dostatečně široký sedák
  • stabilní a pevný podvozek
  • nastavitelné podpěrky rukou
  • anatomicky tvarované opěradlo
Na škodu není ani píst tlumící náraz při dosedu. Podstatný je také odolný potahový materiál, který je příjemný na dotek a snadno se čistí. Investice do kvalitní kancelářské židle se vám vrátí v podobě zdravého sezení. Bohatou nabídku kancelářských židlí a křesel najdete u renomovaného českého výrobce na www.albacr.eu.