Jak vybavit gastro provoz? 4 důležitá gastro vybavení, která potřebujete

Pokud jste nadšený kuchař nebo majitel gastro provozu, určitě víte, že správné vybavení je pro úspěch vašeho podniku klíčové . Kvalitní gastro vybavení vám nejen umožní připravit chutné jídlo, ale také usnadní vaši práci a zvýší efektivitu. V tomto článku si představíme čtyři klíčové pomocníky, které byste mohli potřebovat.

Kutr

Kutr je jedním z nejdůležitějších gastro vybavení, které je zapotřebí snad v každém kuchyňském provozu. Kutry existují v různých velikostech a konfiguracích, ať už se jedná o manuální kutr na ruční ovládání nebo elektrický kutr s automatickým pohonem. Umožňují rychle a efektivně nakrájet ovoce, zeleninu, maso nebo sýry. S kvalitním kutrem ušetříte čas a energii při přípravě surovin.

Gastro sporák

Dalším klíčovým vybavením pro gastro provoz je gastro sporák. Je navržen tak, aby vydržel intenzivní používání v profesionální kuchyni. Tyto sporáky mají obvykle více hořáků a velkou kapacitu, což vám umožňuje vařit větší množství jídel najednou. Mnoho gastro sporáků je vybaveno pečící troubou, což znamená, že můžete připravovat různé pokrmy současně.

Konvekční trouba

Konvekční trouba je dalším důležitým gastro vybavením, které byste neměli podceňovat. Konvekční trouby využívají ventilátor k rovnoměrnému cirkulování horkého vzduchu v troubě, což zajišťuje rychlejší a rovnoměrnější pečení jídel. To je zvláště užitečné při přípravě pečených pokrmů, jako jsou pečená kuřata, zelenina nebo dezerty. Konvekční trouba vám rovněž ušetří spoustu času a energie.

Gastro fritéza

Pokud vaše menu zahrnuje smažené pokrmy, neobejdete se bez gastro fritézy. Spotřebiče jsou navrženy tak, aby dosáhly optimální teploty oleje a udržovaly ji stabilní během fritování. To vám pomůže dosáhnout křehké vnější struktury a dokonale uvařeného jídla uvnitř. Dobrá gastro fritéza má také funkce jako automatické odstranění nečistot z oleje, což zjednodušuje údržbu. Veškeré uvedené gastro vybavení sežnete například v e-shopu aftornax.cz.

Publikováno: 22. 06. 2023

Kategorie: Recepty

Autor: administrator