Trendy 2023: Jaká pohovka se bude v obývacím pokoji vyjímat?

Designéři nábytku jsou vskutku vynalézaví a každoročně přicházejí s novým pojetím základních prvků. V letošním roce se na trh dostávají zajímavé vzhledy, tvary, ba dokonce povrchové úpravy či materiály. Zatímco některé pohovky dokonale zapadnou do útulného obývacího pokoje, jiné se stanou designovou dominantou místnosti. Designéři se pomalu odklánějí od sladěných souprav. Snaží se totiž dodat živost prostřednictvím různých tvarů, barev a textur. Pohovky jsou dostatečně honosné, abyste se do nich doslova zabořili, ale stále vypadají i elegantně.

Skulpturální tvary

Plynulé, skulpturální vzory pohovek s elegantními křivkami byly oblíbenými trendy po celý rok 2022 a neztratí na oblíbenosti ani v roce 2023. Jedná se o měkčí siluety, které napomáhají vytvořit uvolněnější a uklidňující atmosféru. Vybrat si můžete nejen z různých tvarů, ale i velikostí od velkolepých trojsedáků až po kompaktní a útulná křesla.

Odvážné barvy

Pohovka je místo, kde můžete zapůsobit barevným, odvážným a jasným designem. Často je ústředním bodem místnosti, a proto se nemusíte bát experimentů, co se týče barev anebo vzorů. Vytvoříte stylový kontrast s barevnou paletou použitou ve zbytku místnosti.

Kvalitní vzhled

Prošívaná pohovka, která vytváří úhledný a na míru šitý vzhled, rozhodně působí klasickým retro dojmem. V roce 2023 takových pohovek v interiérech přibude, protože jsou trendy, a navíc prošívané detaily jim dodávají sofistikovaný nádech odkazující na styly a techniky čalounění z minulosti.

Pohodlí je alfou a omegou

Při nákupu pohovky je komfort klíčový, což není trendy faktor, ale spíše základní požadavek. Nicméně v roce 2023 se do popředí dostanou pohovky, které tyto důležité vlastnosti vskutku mají a disponují velkými nadýchanými polštáři a hlubokými sedáky.

Publikováno: 11. 01. 2023

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator