Jak zařídit bydlení stylově, a přitom za rozumnou cenu?

Zařizování bydlení je radost, ale jen do doby, než se začne výrazně tenčit rozpočet. S plnou kapsou se nakupuje snadno, bez peněz je nákup otázkou mnoha kompromisů. A když peněz není nazbyt již na samotném počátku, situace je o to horší. Na druhou stranu se nabízí spousta možností, jak domácnost vybavit vkusně, prakticky a současně za přijatelnou částku. Poradíme vám.

Půjčka? Opatrně s ní

Pořídit si nábytek za zapůjčené finanční prostředky nebylo v minulosti nic neobvyklého. Zeptejte se rodičů – třeba si i oni vzali tzv. novomanželskou půjčku s výhodným úrokem. Jenomže současná nabídka úvěrů tak výhodné produkty nezahrnuje. Pokud se rozhodnete pro financování zařízení formou půjčky, mějte na paměti, že se výrazně přeplatíte a v konečném součtu neušetříte vůbec nic.

Poohlédněte se po bazarech

Mnoho lidí obměňuje domovy pravidelně a zbavují se zánovních kousků po bazarech. A to je vaše šance – s trochou štěstí narazíte na pěkný nábytek či jiné příslušenství za zlomek původní ceny. Problém může být s dopravou – prodávající často umožňují pouze osobní odběr, čímž se okruh nabídek zužuje na okolí vašeho bydliště. Navíc nepočítejte se zárukou, tu vám na starší věci nikdo neposkytne.

Hledejte atraktivní slevy

Potrpíte si na kvalitu? Ta má svou cenu, kterou však můžete obejít, když si počkáte na slevovou akci. Sledujte akční letáky prodejců a skočte po každém zajímavém nákupu. Slevy se přitom často pohybují řádově v desítkách procent, což je pro rodinný rozpočet citelná úleva. Praktickým pomocníkem všech milovníků nakupování se slevou je již mnoho let portál Slevovykupon.net. Pokud nějaký e-shop vydá slevový kód, téměř jistě ho najdete v příslušné kategorii největšího českého serveru. Z více než 13 tisíc obchodů si určitě vyberete i vy. Hodit by se vám mohl například aktuální Sconto slevový kód.

Publikováno: 27. 05. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator