Dražba realit: Způsob, jak ušetřit nemalou částku za nemovitost

Sháníte nové bydlení nebo jen hledáte příležitost pro výhodnou investici do nemovitého majetku? Pokud vám jde především o cenu, zaostřete na dražby realit. V nabídkách se objevují byty, rodinné domy, pozemky, rekreační objekty i komerční nemovitosti. S trochou štěstí ušetříte spoustu peněz – možná i více než třetinu tržní ceny!

Dražby realit jsou nedílnou součástí realitního trhu. Nemusíte z nich mít obavy, rozhodně nejde o nic složitého a administrativně náročného. Naopak jde o poměrně snadný způsob, jak získat výhodou příležitost k pořízení nemovitosti.

Nemovitosti v exekuční dražbě jsou draženy za objektivně stanovenou cenu. Respektive za dvě třetiny tržní ceny a v případě, že o ně nikdo neprojeví zájem, může cena v dalších kolech dražby ponížit na polovinu tržní hodnoty.

Dražené nemovitosti najdete na webových stránkách příslušného exekutorského úřadu, a to včetně detailních informací o místě konání a průběhu dražby. Až najdete nemovitost, která vás zaujme, můžete se pustit do dražby, a to dvěma způsoby.

Dražby realit probíhají „naživo“ v dražebních místnostech exekutorských úřadů (tj. s přímou účastí dražitelů) i z pohodlí domova online. O typu dražby rozhoduje exekutor a informuje o tom v dražební vyhlášce.

Podmínky k účasti ve dražbě nejsou nijak náročné. Dražit může každý, kdo dosáhl plnoletosti a je odpovědný za své jednání. Případně osoba pověřená na základě ověřené plné moci. Další podmínkou je složení dražební jistoty – částky, kterou exekutor specifikuje v dražební vyhlášce. Jedná se o vratnou sumu, kterou v případě, že dražbu nevyhrajete, obdržíte zpět v plné výši. Výherci je dražební jistota odečtena od ceny dražené reality.

Pokud vás dražby realit zaujaly a rádi byste se o nich dozvěděli více, pokračujte na www.drazby-realit.eu.

Zanech komentář