Jak zútulnit malou koupelnu?

Mít malou koupelnu ještě nemusí znamenat konec světa. Máme pro vás několik praktických tipů, díky kterým bude ve vaší koupelně více prostoru a mnohem útulněji! V prvé řadě jde o důmyslný systém uspořádání jednotlivých prvků. Do koupelny se toho musí vejít spoustu – umyvadlo, vana či sprcha a většinou i pračka a pár poliček nebo skříňka. A je to právě koupelnový nábytek, u kterého se vyplatí přemýšlet. Předem si spočítejte, kolik zásuvek budete potřebovat a zda je skutečně nutné, aby se v koupelně nacházely všechny věci, které tam ležely doposud. Nábytek by měl být kompaktní, elegantní a bude-li to možné, tak i odolný vůči vlhkosti. Věci, které používáte častěji, uskladněte v otevřených kontejnerech. Ostatní potřeby pak ve skřínkách a zásuvkách.

Kouzlení s optikou aneb vytvořte iluzi prostoru

Útulnější koupelny lze docílit poměrně snadno. Stačí ošálit oči citlivou volbou barev a prvků. Vzdušnosti dosáhnete pomocí bílé a světlých tónů. Mohly by pomoct také jemné barevné kontrasty v horizontálním směru. Pruhy a linky mohou prostor prodloužit. Optického zvětšení dosáhnete pomocí větších formátů obkladů a větších zrcadel. Stále populárnější jsou velkorysé zrcadlové stěny, které mají doslova magickou moc.

Opravdu potřebujete vanu?

Není nad relaxační koupel, ale nevystačili byste si nakonec se sprchovým koutem? Ušetříte spoustu místa a zároveň výdaje za vodu. Anebo sáhněte po alternativě v podobě zkosené či zúžené vany. V současné době je z čeho vybírat a stoprocentně najdete takový model, který do vaší koupelny perfektně zapadne a přitom nezabere většinu prostoru. Tip: Další tipy nejen o koupelně přináší tento blog o bydlení.

Nezapomeňte na světlo

Ideální stav je, kdy do koupelny proudí přirozené světlo přes okno. Pokud takové štěstí nemáte, budete se muset o to více snažit při výběru svítidel. Vzhledem k vlhkosti vyžadujte svítidla s krytím IP44 a vyšším. Kromě stropního svítidla vám jistě přijde vhod i doplňkové osvětlení se samostatným zapínáním u zrcadla.

Publikováno: 24. 01. 2016

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: malá koupelna