Kamenné obklady: Unikátní design do interiéru i exteriéru

Jak vypadají současné trendy v interiérovém designu? Přejí přírodním materiálům. V kurzu jsou logicky i umělé náhražky, které je věrně imitují. A ruku na srdce – kvalitně zpracované „náhražky“ na první ani na druhý pohled většina z nás nepozná. Prim hraje kámen, který dokáže hotové divy. Vykouzlí unikátní atmosféru, působí elegantně a osobitě. Použití kamenných obkladů je univerzální a lze je využít v téměř libovolně stylizovaném interiéru. Pohráváte-li si s myšlenkou na změnu, mohla by vaše volba padnou právě na tento nevšední prvek. Chybu však neuděláte ani v případě cihlového obkladu, který působí rustikálním dojmem. Kamenné obklady představují úžasnou vizuální podívanou, která se jen tak neokouká. Ale to není zdaleka vše – zároveň působí jako tepelná a zvuková izolace, jsou prakticky bezúdržbové a v neposlední řadě vám pomohou v boji proti křivým stěnám a nevzhledné omítce. Potřebujete snad další důvody, proč zvážit právě toto řešení?

Originál, nebo imitace?

Nabízí se však otázka, zda je lepší přírodní kámen, nebo jeho věrná imitace. V určitých případech jsou obklady z přírodního kamene vhodnější (např. na krbové obestavby), nicméně na stěnách může naopak lépe působit imitace, která nepůsobí tak neotesaným dojmem. Za zmínku stojí také přijatelnější cena, nižší hmotnost a široké spektrum rozměrových variant. Milovníci luxusu bezesporu sáhnou po originálu. Přírodní kamenné obklady, to je nefalšovaná příroda. Vyrábí se z břidlicových pásků (nejtmavší s charakteristickým narezlým vzhledem), pískovce (teplé tóny) nebo kvarcitu (obklady teras, bazénů a chodníků). Kamenné obklady jsou téměř nezničitelné, využívají se v interiéru i exteriéru a hravě odolají vůči vnějším vlivům. Lepí se tak, že nejsou vidět spoje a výsledkem je celistvá plocha.

Tip na skvělý nákup

Pokud vás kamenné obklady zaujaly, ale nevíte si rady s výběrem, nechte si poradit od odborníků ze SIMPLE HOME. Prodejce nabízí široké spektrum obkladů všech typů, jakožto i kompletní servis včetně návrhu a montáže. Více na www.simplehome.cz.

Publikováno: 02. 11. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: kamenné obklady