Kočka jako symbol domácího štěstí a pohody

Fascinují vás kočky a vše, co s nimi nějakým způsobem souvisí? Nejste sami. Málokteré zvíře se těší takovému zájmu jako právě ony. V minulosti byly velmi vážené, ale také pronásledované. Tradují se o nich pověry, rčení a pověsti. Staří Egypťané je uctívali, středověcí Evropané je považovali za společnice čarodějnic.

Ve kterých zemích se kočky měly jako v ráji?

Některá náboženství kočky považují za prostředníky mezi pozemským světem a nadpřirozenými silami. Nejlépe se jim dařilo ve starověkém Egyptě, protože se v její podobě narodil nejvyšší bůh Re. S kočičí hlavou však byla prezentována také jeho choť Bastet. Kočky v Egyptě dostávaly dary, a když zemřely, rodina truchlila a na znamení smutku si všichni členové oholili obočí. A za zabití tohoto váženého tvora byl udělován nejvyšší trest. Egypt nebyl ani zdaleka jedinou zemí, kde se kočkám dostávalo poct a uznání. Indové ji považovali za vrcholné stádium reinkarnace, v Číně z kočičích řas odečítali čas. Zároveň byla posvátná pro muslimy. Kočky jsou přítulné, svobodomyslné, milé a není divu, že se staly oblíbenou předlohou domácích dekorací. Symbolizují pohodu, lásku, pohostinnost, rodinné štěstí, ale také čistotu a další pozitivní vlastnosti. Pro mnoho lidí je vzorem nespoutanosti a hrdosti.

Pořiďte si pěknou kočičí dekoraci pro radost

Pokud jste se do koček zamilovali, ale z určitých důvodů si nemůžete pořídit opravdového mazlíčka, udělejte si radost alespoň stylovou dekorací. Vkusné keramické kočky najdete například v e-shopu Keramika-Andreas.cz. Aktuální nabídka čítá roztomilé kočičky v různých barevných variantách a ve třech velikostech. Pořídíte-li si všechny tři, vytvoříte povedené trio, které vám bude dělat radost vždy, když o něj zavadíte pohledem. Za pozornost stojí především nový dekor „šedá mramorová“.

Publikováno: 23. 09. 2017

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: kočky dekorace | kočky sošky