Robotická sekačka Honda Miimo: Poctivý pracant, který nepotřebuje vaši asistenci

Patříte mezi příznivce moderních technologií? Aby ne, moderní „hračičky“ nám v mnoha ohledech usnadňují každodenní život. Dokáží nás zastoupit při každodenní údržbě domácnosti (viz. robotický vysavač), no a některá zařízení s přehledem zvládají i mnohem náročnější činnosti. Líbilo by se vám, kdyby za vás sekal trávu robot? Právě to totiž umí robotická sekačka Honda Miimo.

Honda nastavila laťku hodně vysoko

Zahradní stroje Honda jsou obecně vysoko nad zavedeným průměrem, a to nejen co se týče kvality, ale také funkcí. A nejinak tomu je i v případě plně automatické a programovatelné sekačky. Takže zatímco bude dřít na vašem zeleném koberci, vy se budete oddávat mnohem příjemnějším činnostem. Miimo je pracant, který dře ve dne, v noci i za deštivého počasí. Pokud ve vás představa nočního sekání vyvolala obavy z hádky se sousedy, buďte v klidu. Robotická sekačka Honda je extrémně tichá. Díky vysoce odolnému šasi může pracovat i ve vlhkém prostředí. Nerozhodí ji ani silný vítr či jiné rozmary počasí. Na jedno nabití vydrží v provozu až 90 minut a poté se sama odjede nabít. Dokáže tohle vaše stávající sekačka?

Jak vypadá sekání s Miimo v praxi?

Robotická sekačka Honda Miimo na první pohled vypadá jako starý známý robotický vysavač. Příliš se neliší ani proces sekání – Miimo seče trávu jen na předem vymezeném prostoru, který ohraničíte drátkem skrytým pod zemí. Pohybuje se pouze v místech, které mu sami určíte a nehrozí, že by v zápalu posekal i záhonky. Pří jakémkoliv kontaktu s překážkou se zastaví a nůž přestane rotovat. Vaši domácí mazlíčci a malé děti budou v naprostém bezpečí. Miimo nemá sběrný koš a posečenou trávu nechává na zemi jako mulč. Sekačka samozřejmě není vhodná na větší a zarostlejší plochy – ty raději udržujte klasickou sekačkou. Na druhou stranu nutno podotknout, že si poradí i s šikminami a mírně kopcovitým terénem. Výsledek stojí za to – trávník je posečený naprosto rovnoměrně.

Miimo lze ovládat přes smartphone

Majitelé chytrých telefonů mohou jásat. Robotická Honda disponuje alarmem s pinem a GPS signálem. Velkou výhodu představuje možnost ovládání prostřednictvím mobilní appky.
Chcete-li se o zahradní technice nové generace dozvědět další informace, pokračujte na hondastroje.cz.

Publikováno: 19. 06. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: honda miimo | robotická sekačka honda