Kožené sedací soupravy nevyjdou z módy. Odpočiňte si na ní i vy

Hledáte nový kousek do vašeho obývacího pokoje a rádi sázíte na klasiku? V tom případě jsou jasnou volbou kožené sedací soupravy, elegantní a šik kousek, který zapadne kamkoli – nejenom do obývacího pokoje.

Velikost je důležitá

Ať už bydlíte v malém bytě v centru města nebo v prostorném domě na předměstí, velikost místnosti a umístění kožené sedací soupravy je poměrně důležitá. Nechcete, aby zabírala příliš místa a vrhala na sebe všechnu pozornost, přesto by však měla být centrem pokoje a místem, kde se každý večer sejde rodina. Při výběru je také vhodné brát v potaz i úložný prostor, který se dá skvěle využít na uskladnění hromady knih, starých dětských hraček nebo tlustých, zimních dek.

Materiál hraje svou roli

Důležitá rada, kterou je potřeba znát při koupi kožené sedací soupravy či rozkládací pohovky a válendy, je fakt, že pěkný vzhled nemusí nutně zaručovat i kvalitu. Stejně tak nízké ceny v tomto směru neznačí nic dobrého – už vůbec ne spolehlivost materiálu. Spousta lidí při koupi nového nábytku sáhne po levnější variantě, aniž by se soustředili na materiál rámu, potahu nebo výplně. Díky tomu pak skončí s nefunkčním kusem, jehož doba životnosti nejsou ani dva roky. Volbě materiálu je nutno věnovat dostatek času. A v případě, že byste si svou volbou nebyli jisti, můžete si nechat poradit od zkušených designérů, kteří vyberou ten nejlepší a cenově dostupný typ pro vás.

Nezapomínejte na styl

Jestliže hledáte kousek do již zařízeného pokoje, nezapomeňte se soustředit na celkový styl místnosti a zvolit vzor, který skvěle zapadne ke zbylému nábytku. Kožené sedací soupravy nebo rozkládací válendy dnes mají velice pestrou škálu barev, od světlých, jemných tónů až po ty tmavší. Nesnažte se kombinovat až moc barev najednou, ve výsledku to totiž působí chaoticky a neupraveně. Vyplatí se volit jednoduché tóny, které vám dávají více možností v oblasti dekorací.

Publikováno: 28. 07. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator