Matrace 180×200 jako správná volba pro manželské postele

Spánek je pro člověka naprostou samozřejmostí a možná právě proto ho často podceňujeme. Ulehneme do postele a oddáme se mu. Pokud ovšem ani po několika minutách nepřichází, něco je špatně. Ráno se pak budíme unavení a zlomení. Příčina může být v matraci.

Matrace 140×200 jako malá letiště

Výběr správné matrace může spánek výrazně ovlivnit. Její výběr by proto měl být klíčový - příliš měkká, neprodyšná či naopak až moc tvrdá matrace – to vše se na zmíněných potížích se spánkem výrazně podepisuje. To samé platí, pokud vám vaše matrace velikostně nestačí. Pokud to možnosti dovolují, je ideálním řešením matrace 140 x 200, která zajistí dostatek prostoru i pro velké a náročné spáče.

Matrace 160×200 pro roztahovačné lenochy

Ještě více pohodlí si dopřejete, pokud zvolíte matrace 160 x 200. Ty jsou určené buď pro nejnáročnější majitele jednolůžek, kteří se rádi rozvalují, ale provizorní komfort dodá i dvěma skromnějším uživatelům. Při výběru dbejte především na výšku, obecně platí, že čím vyšší, tím lépe. Kvalitní paměťová pěna jako výplň je vhodná téměř pro všechny matrace a tělu poskytuje dostatečnou oporu. Pokud ji doplníte správným anatomickým polštářem, kvalitní spánek je zaručený. Největším rozměrem jsou matrace 180 x 200, které jsou standardně určené pro manželské postele. Pokud se rozhodnete opatřit své lůžko právě touto matrací v jednom kusu, mějte na paměti, že je vhodná jen v případě, že tělesné partnery obou partnerů jsou podobné. Pokud se výrazně liší, je třeba pořídit dvě samostatné matrace. V každém případě je potřeba dbát na kvalitu a provedení, pokud možno cenu nestavět na první místo a zaměřit se spíš na výplň, prodyšnost a povrchovou úpravu. Matrace doplňte anatomickým polštářem a antialergickou peřinou.

Publikováno: 14. 02. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator