Co byste měli vědět, než se pustíte do zařizování nové ložnice?

Zařizování ložnice je „velká věc“, byť na ni spousta lidí pohlíží jako na místnost druhé kategorie. Pozornost věnujeme kuchyni, obývacímu pokoji – a na prostor, ve kterém „pouze spíme“ hledíme tak trochu skrz prsty. Neradi do ní investujeme a nevidíme důvod, proč v ní trávit volný čas. Ale to přece ani nemusíme – už jen doba strávená spánkem a relaxací pravděpodobně výrazně předčí ostatní místnosti. A právě proto si ložnice zaslouží vyladit k dokonalosti.

Dominantou je postel

Přes to vlak nejeden, postel byla, je a bude nejdůležitějším prvkem ložnice. Jak by měla vypadat ta vaše? Podstatné jsou následující vlastnosti: dostatečná velikost, stabilita konstrukce a samozřejmě i líbivý design, protože uléhat do nepěkného lože není příjemný zážitek. Co byste si měli ohlídat, je prostor mezi postelí a nábytkem. Vyčleňte pro něj min. 90 cm, abyste mohli pohodlně procházet kolem.

Slaďte postel s nábytkem

Aby ložnice působila harmonickým dojmem, snažte se ji zařídit v jednotném stylu. Pokud si v tomto směru nevíte rady a nechcete šlápnout vedle, vyvarujte se nákupu samostatných kusů. Sázkou na jistotu jsou ložnice sestavy. V ideálním případě je dekor postele identický nebo velmi podobný s dekorem nábytku.

Nezapomeňte na komodu a noční stolky

Pokud si nevystačíte s šatní skříní, respektive do ní uskladníte tolik věcí, až praská ve švech, neváhejte s pořízením dodatečného úložného prostoru v podobě praktické komody. I ta by samozřejmě měla ladit s ostatním nábytkem, což lze vyřešit pořízením setu. Vedle postele by neměly chybět noční stolky. Lepší odkladiště pro drobnosti, které si s sebou berete do postele, nenajdete. Vše, co do ložnice potřebujete (včetně toho, o čem ještě nemáte tušení), najdete u známého prodejce nábytku www.toto-nabytek.cz.

Publikováno: 05. 12. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator