Jaké dveře do interiéru vybrat?

Interiérové dveře slouží k oddělení jednotlivých místností kvůli hluku, soukromí, prachu a podobně. Už dávno neplatí, že dveře jsou jen otočné, ačkoliv ty jsou stále ještě v kurzu, existují i další možnosti, které vám pomohou ušetřit spoustu místa. Ke každým dveřím je pak nutné vybrat jiné kování – kování pro posuvné dveře, kování pro skládací dveře i kování na interiérové dveře se v lecčem liší.

Otočné dveře

Klasické otočné dveře jsou častým řešením v interiérech, kde není potřeba šetřit každým centimetrem. Zároveň jsou levnější než jiné typy dveří a dobře izolují hluk i teplo. Při výběru si musíte rozmyslet, na jakou stranu se budou otevírat a zda preferujete polodrážkové či bezpolodrážkové provedení. Kování existuje buď štítové, tvořené z jednoho kusu, nebo rozetové, tvořené dvěma částmi.

Posuvné dveře

Posuvný systém na dveře se může upevnit buď do pouzdra, nebo po stěně. Vyznačuje se snadným otevíráním, které navíc nezabírá téměř žádný prostor. Snadno se zkombinuje s různými druhy bočních světlíků. Volba kování podtrhne celkový design – vybírat můžeme mezi klasickou úchytkou a mušlí, která je zadlabaná dovnitř.

Skládací dveře

Příliš prostoru nezaberou ani skládací dveře. Ve srovnání s posuvnými dveřmi sice nebudete mít k dispozici celou šířku průchodu, jejich předností je ale výjimečný exotický vzhled. Hned po výsuvných dveřích jsou nejlepší volbou především do malých interiérů. Otevírat se mohou buď na jednu stranu, nebo na obě. Opět zde mohou fungovat klasické úchytky, ale daleko častěji mušle.

Kyvné dveře

Zajímavou volbou jsou také kyvné dveře, které bývají nejčastěji dvoukřídlé. Sice vám neušetří moc místa, ale jsou praktické a vzdušné, jelikož se mohou otevírat na obě strany tím, že do nich zatlačíte. Zároveň se za vámi zase zavřou. Hodí se do velmi frekventovaných místností, avšak nemohou zaručit téměř žádnou hlukovou ani tepelnou izolaci.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator