Na co myslet při výběru domácích elektro spotřebičů?

Zařizujete novou domácnost, případně vám „jen“ odchází některé spotřebiče? Při pohledu na leták z elektra možná nabudete dojmu, že vybrat chladničku, pračku, myčku a další domácí pomocníky je otázka několika minut, ale v praxi byste měli výběru naopak věnovat dostatek času a pozornosti. Proč? Důvody se dočtete v tomto článku.

Pozor na decibely

Mít doma novou chladničku je příjemný pocit, ale jen do chvíle, než si uvědomíte, jak moc je hlučná. Intenzita zvuku se samozřejmě týká všech elektro spotřebičů – mrazničky, myčky i vysavače. Nechcete-li mít doma nepříjemný rámus, nezapomeňte si přečíst na etiketě i údaj o hlučnosti.

Energetická náročnost

Než spotřebič v akci, v rámci které ušetříte pár stovek, si raději připlaťte za model z úspornější kategorie. A+ však patří spíše ke standardu, mnohem méně energie potřebují k provozu zařízení z kategorií A++ a A+++. Oproti kategorii A jsou o třetinu až polovinu úspornější, což vám časem přinese nemalou úsporu na elektřině.

Spotřebiče podle životního stylu

Při výběru spotřebičů nehraje roli velikost kuchyně, jako spíše životní styl. Pokud často a rádi vaříte, nešetřete na varné desce a neváhejte ani s pořízením „vychytávek“ - například v podobě lávového grilu. V opačném případě, tedy za předpokladu, že téměř nevaříte, ale spíše si jídlo připravujete z polotovarů, vám přijde vhod lepší chladnička. V rámci snídaňových dýchánků zase využijete kvalitní kávovar apod.

Sety nebrat, vybírejte individuálně

Prodejci elektra pravidelně nabízí zvýhodněné sety spotřebičů. Většinou se však jedná o zařízení s naprosto průměrnými vlastnostmi – tedy nejde ani o nejtišší, ani o nejúspornější modely. Raději si proto dejte na čas a vyberte si spotřebiče jeden po druhém. A kde se po kvalitních spotřebičích známých značek poohlédnout? Chladničky Liebherr, pračky, myčky a vestavné trouby Electrolux, myčky nádobí AEG a mnoho dalšího najdete u zavedeného prodejce superspotrebice.cz.

Publikováno: 13. 10. 2018

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat spotřebiče