Vybíráme střešní okno

Možná i před vámi je zdánlivě nelehký úkol (zvlášť pokud nemáte zkušenosti) - vybrat střešní okno. Už víte, z jakého materiálu by měl být rám a na co se ještě při jeho volbě zaměřit? Pojďme si tuto problematiku alespoň zhruba nastínit.

Plastová, nebo dřevěná?

Možná jako první vás napadne řešit, zda jsou lepší plastová, nebo dřevěná střešní okna. Takto obecně to nelze říci. Záleží na vašich preferencích a dalších aspektech. Především zvažte, kolik do oken chcete investovat. Obecně jsou levnější plastová střešní okna, i když konkrétních modelů je mnoho, takže záleží na tom, jaký zvolíte. Dřevěná okna jsou klasikou oblíbenou pro své kvality, ale i pěkný vzhled. Hodí se hlavně tam, kde chcete dosáhnout přírodního vzhledu. Mějte však na paměti, že dřevo je více náchylné na vlhkost. Pokud víte, že s ní v daném místě bojujete, budou zřejmě lepší plastové profily. Okna z plastu mají také menší nároky na údržbu.

Podle čeho ještě vybírat?

Kromě materiálu zvažte i další kritéria. Mezi ně patří především umístění, chystáte-li se prostor teprve vytvářet. Podstatné jsou i rozměry. Dále dobře promyslete způsob otevírání. Bude vám vyhovovat klasické kyvné okno, nebo bude v daném interiéru lepší jiná varianta? A co zasklenění? Rozhodnete se pro dvojsklo, či trojsklo? A jsou i další parametry, které byste měli vzít v potaz. Každopádně než vyberete konkrétní řešení, celou problematiku prostudujte, případně si nechte poradit od odborníka.

Tip na prodejce

Máte promyšlené základní aspekty a hledáte konkrétního prodejce? Obraťte se na společnost Roto. Produkty se vyznačují výbornými tepelnými hodnotami, díky čemuž snížíte náklady na energii. Mezi další výhody patří kvalitní zpracování a pěkný čistý design. Uvedená firma nabízí rozmanitá střešní okna, ale také lemování a napojovací systémy, různé příslušenství (venkovní i vnitřní doplňky, sítě proti hmyzu, vnitřní ostění...) i půdní schody. Pořiďte si střešní okno, s nímž budete plně spokojeni.

Publikováno: 07. 09. 2018

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat střešní okno