Na co si dát pozor při výběru trampolíny?

Rozhodli jste se pro pořízení trampolíny, ale zarazila vás pestrá nabídka jednotlivých modelů? Vybrat trampolínu přece nemůže být složité… Dodržíte-li následující zásady, pak určitě nešlápnete vedle. Prozradíme vám to nejdůležitější, co byste o trampolínách měli vědět.

Čeho si všímat?

K ukazatelům kvality mimo jiné paří počet pružin a materiál poutek. Rozhodnete-li se pro levnější model, počítejte s tím, že budete muset pružiny pravidelně měnit. Dost možná i každou sezónu. Náhradní díly na trampolíny jsou naštěstí běžně dostupné. Záleží také na počtu opěrných nožiček. Trampolíny s ochrannou sítí jsou běžně k mání se čtyřmi nebo šesti nožičkami, přičemž výhoda těch čtyřnohých spočívá v možnosti umístění ochranné sítě s osmi poli. Na šestinohou umístíte pouze ochrannou síť s šesti poli. Vzhledem k umístění tyčí (ob jednu nohu trampolíny) a znatelně větší rozteči je úroveň bezpečnosti nižší. K trampolíně si pořiďte také schůdky – usnadní vám přístup na skákací plochu. K dostání jsou také zajímavé doplňky v podobě odkládacích kapes na drobnosti. Uložíte do nich mobil, šperky a další věci, které během dovádění nechcete u sebe. Na trampolíně hledejte znak GS. Jedná se o certifikaci, která garantuje testovanou bezpečnost. Kolem skákací plochy nechte dostatek volného prostoru (min. metr). Montáž proveďte důkladně a vždy postupujte podle návodu dodaného výrobcem.

Obecná charakteristika kvalitní trampolíny (300 cm)

Poohlédněte se po trampolíně, která má 8 trubek ochranné sítě, více jak tři stojné nohy do tvaru U, 64 kvalitních pružin, dostatečně silné trubky (1,5 mm) a vysokou certifikovanou nosnost. Zároveň je žádoucí, aby trubky od ochranné sítě vedly až na zem. Kryty pružin by měly přesahovat cca 8 cm do skákací plochy. Skvělým příkladem je tato trampolína 305 cm.

Publikováno: 18. 09. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat trampolínu | náhradní díly na trampolíny