Nábytek z masivu: Správná volba do bytu i kanceláře

O jakém nábytku se v posledních letech hovoří stále častěji, a to i navzdory modernějším materiálům? Středem pozornosti je masiv, který slibuje kvalitu a odolnost prověřenou generacemi. Pokud se v dohledné době chystáte na nákup nového zařízení do bytu či kanceláře, neměli byste nad sortimentem nábytku z masivního dřeva přivírat oči. Naopak si přečtěte, proč se do něj rychle zamilujete a nedáte na něj dopustit.

Masiv je zkrátka masiv

Můžete ušetřit a pořídit si nábytek z dřevotřísky či jiného méně kvalitního materiálu. Ovšem rozdíl poznáte na první pohled. Ať už jde o masivní konferenční stolky, skříně nebo postele, masiv je ve všech ohledech lepší. Kombinace kvality, odolnosti, přirozenosti a typické vůně – to je důvod, proč je masiv tolik žádaný.

Vůni dřeva nelze napodobit

Nábytek z masivu voní. Váš domov bude díky němu zas o něco útulnější a zavládne v něm tolik důležitá pohoda. K nejpoužívanějším dřevinám patří buk, dub a jasan, ale samozřejmě narazíte také na exotičtější dřeviny. Ty jsou však výrazně dražší a nabízí se otázka, do jaké míry je cena za exkluzivitu přijatelná. Chcete-li mít jistotu, že za své peníze dostanete to nejlepší, a přitom se zbytečně nepřeplatíte, vsaďte například na německý kvalitní nábytek od známého prodejce masiv-prodej.cz.

Můžete jím vybavit celý dům

Velkou výhodou nábytku z masivního dřeva je jeho všestrannost. Hodí se téměř všude, a ještě lépe vypadá v interiéru s dřevěnou podlahou. A v případě speciální povrchové úpravy není problém ani v místech s nadměrnou vlhkostí. Masiv je skvělou volbou pro každého, kdo si chce pořídit nábytek na celý život. I masivní dřevo se samozřejmě může poškodit, ale není problém ho renovovat tak, aby vypadalo jako nové. S drobnějšími opravami si poradí každý zručnější kutil, náročnější je vhodné svěřit do rukou odborníkům.