Ochutnejte víno z Gruzie

Pokud milujete vína, jistě rádi pravidelně degustujete ty nejlepší kousky z vyhlášených vinařství. Může to být Francie, Itálie, jižní Amerika, Austrálie, naše Morava. Jak sami ale víte, vždy překvapí i menší vinice z oblastí, které vinařsky až tak známé nejsou. Koneckonců ani Morava nepatří ve světovém měřítku mezi místa, která by měla vinařskou pověst. Co takhle Gruzie?

Degustujte oranžové víno

V poslední době jsou velmi oblíbená vína z východu Evropy. Populární jsou unikáty z Moldávie a také z Gruzie. Zaměřme se na druhou jmenovanou oblast. Gruzínská Kachetie produkuje například skvělé kousky, protože tamní vinice jsou položeny na jižních svazích, což významně ovlivňuje chutě zdejšího vína. Například bariková vína z této oblasti mají strukturovaný a vyzrálý profil. Zrající metoda lahodného moku má kořeny ve Francii, protože se produkuje ve dřevěných sudech, jež se francouzsky nazývají barrique. Sudy jsou ze dřeva dubů, které rostou na severních svazích kavkazských hor, a tím dříví získá specifickou vůni, kterou dodá i chuti vína. Ta má akcenty měkkých tříslovin, ovocný a minerální profil. A znáte oranžová vína? Vyrábí se prastarou tamní technikou v nádobách zvaných Qvevri. Jde o bílé víno, které se produkuje stejnou technikou jako to červené.

Dárková sada vína přímo z Gruzie

Navnadili jsme vás? Můžete degustovat sami, nebo s někým, či někoho obdarovat. Mrkněte se na web Vinazgruzie.cz, kde najdete širokou škálu gruzínských vín. Lahve vám připraví do luxusních balení, dárková sada vín je přece skvělá pro každou příležitost, ať jde o dárek k narozeninám nebo o pozornost obchodnímu partnerovi. Objevujte svět gruzínských vín. Nové chutě, vůně a rozmanitosti specifických vín, ať už jde o barikové, oranžové nebo jiné druhy. Degustujte a užívejte si života plnými doušky.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Recepty

Autor: administrator