Soustružení ze dřeva je dostupné i běžným lidem - na zakázku

Už nemusíme brát zavděk laminem nebo dřevotřískou. Sami ze své zkušenosti víme, že takový nábytek se za pár let odře, různě zprohýbá a nakonec i kolikrát rozpadne. Může na začátku vypadat sebekrásněji, ale už pouhý poklep na tento nekvalitní nábytek prozradí, že se o skutečné dřevo nejedná.

Proto se kolikrát vyplatí obnovit některý starší kousek, který zatím dlel na půdě. Po správné renovaci se novým kusům hravě vyrovná a především vydrží další desítky let, zatímco se dřevotřísková konkurence rozpadne. K obnově dřevěného masivního nábytku bude zapotřebí různých dřevěných dílů. Ty už samozřejmě na trhu neseženete, neboť se masově nevyrábí. Dříve by to byla neřešitelná situace. Dnes mohou milovníci skutečně kvalitního nábytku využít soustružení ze dřeva na zakázku.

Dříve jsme se za odborníkem na soustružení dřeva museli vypravit do jeho dílny, což zabralo půlku dne a kolikrát jsme mohli mít nepříjemný pocit, že ho v dílně budeme obtěžovat. Dnešní standard služeb je mnohem výše. Díky internetu se zájemci mohou seznámit s vyráběným sortimentem a připravit všechny důležité údaje k přípravě konkrétního soustruženého kusu dřeva. Pro Jiřího Vlčka je klíčová individuální domluva se zákazníkem, kdy se podle aktuální vytíženosti dílny se zákazníkem dohodne na termínu dodání a se stejnou důležitostí vyřizuje malé i velké zakázky. Lidé se proto nemusí zdráhat obrátit se na něj i s menšími objednávkami. Například chybí-li u staré skříně některá část nebo je nutné nahradit díl nábytku tak, aby mohl dál po léta sloužit.

Svou fantazií se zákazníci nemusí omezovat pouze nábytkem, ze dřeva je vysoustružit možné i dřevěné upomínkové předměty, takže například medaile nebo placky a to nejen kulatých tvarů. Stačí už jen rozmyslet se, zvednout telefon nebo napsat mail na výše uvedeném odkazu.

Publikováno: 09. 06. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: soustružení dřeva na zakázku