Proč se vyplatí investovat do automatické sekačky Husqvarna?

Sekání trávy klasickou sekačkou, přestože je samojízdná, je únavná a časově náročná práce. Existují robotické vysavače, jež usnadňují úklid v interiéru, zatímco o exteriér se vám postará automatická sekačka. Současný trh je navíc rozmanitý a vybrat konkrétní model je náročné. Vložte důvěru do osvědčené značky Husqvarna, která kromě jiného prodává i motorové pily.

Robotické sekačky jsou pohodlné

Robotické sekačky pracují kdykoliv, třeba i když jste vy v práci. Harmonogram sečení si zkrátka nastavíte sami. První práce se sekačkou vám zřejmě zabere více času, ale jakmile je vše nastaveno, je robotická sekačka Husqvarna zcela soběstačná. Zvolíte požadovaný plán sečení a o vše se už postará samotný stroj. Mnohé modely se připojují k domácí Wi-Fi nebo využívají signál Bluetooth, takže je můžete programovat a ovládat z mobilního zařízení. Díky tomu téměř bez námahy nastavíte dobu sečení i podle počasí. Jelikož sekačka zajišťuje časté sekání, výška trávníku bude po celou vegetační sezónu stejná a trávník jako takový bude dokonale upravený.

Robotické sekačky sekají efektivně

Tráva roste různou rychlostí v závislosti na obsahu živin v různých částech trávníku. Sekání pouze jednou týdně může způsobit nestejnoměrné plochy hustého a řídkého porostu, zejména v teplejších měsících. Automatická sekačka vám častějším sečením zajistí čistý a rovnoměrný vzhled. Spousta autonomních sekaček má funkci takzvaného spirálového sečení, jejímž úkolem je identifikovat hustší místa a věnovat tak dané části trávníku více času na sečení. Důslednost je klíčem k tomu, aby trávník vypadal skvěle. Husqvarna první robotickou sekačku představila v roce 1995. Společnost se tak stala průkopníkem v dané oblasti a od té doby své produkty i technologie zdokonaluje.

Publikováno: 11. 10. 2022

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator