Jak dosáhnout optimálního mikroklimatu a tepelné pohody doma i v kanceláři?

Ještě poměrně nedávno byla problematika mikroklimatu v domácnostech tabu. Dnes je situace diametrálně odlišná a tím, jak doma trávíme stále více času, přikládáme ke kvalitě klimatických podmínek větší důraz. Pozornost je v tomto ohledu opravdu na místě, neboť je to právě domácí mikroklima, které má zásadní vliv na naši pracovní výkonnost, fyzickou výkonnost a v konečném důsledku i náladu. Jinými slovy – nadměrná kumulace tepla či naopak nízké teploty, průvan, hluk a další faktory nejsou žádoucí. Podaří-li se vám je eliminovat a nastolit optimální mikroklima, budete se doma cítit mnohem příjemněji. Řešení je přitom velmi snadné – kýženého prostředí lze dosáhnout instalací stropního, stěnového a podlahového vytápění/chlazení.

Aquatherm black - kvalita českého systému v mnoha ohledech překvapí

Zní to příliš složitě? Opak je pravdou – podlahové, stěnové a stropní chlazení / vytápění, které vyrábí česká společnost AEROFLEX, nabízí bezproblémovou montáž. Aquatherm black má kompaktní rozměry a lze ho umístit těsně pod omítku nebo jako montovaný prvek. Důmyslný plošný systém kompozitního potrubí ze sklovláken disponuje automatickým přepínáním z vytápěcího módu na chlazení. Stavební výška systému Aquatherm black je pouze 24,5 mm a vzhledem k nízké hmotnosti (jen 2,5 kg / m2) neovlivňuje návrh stropních panelů. Za zmínku stojí také nízká hlučnost, intuitivní ovládání a možnost instalace jako stěnové, podlahové i stropní řešení. Hodí se do novostaveb i do starších rekonstruovaných budov. Provoz je energeticky nenáročný a dosažená tepelná pohoda maximální. V praxi se systém využívá také v kancelářích, obchodních prodejnách nebo zasedacích místnostech.

AEROFLEX nabízí i jiné špičkové výrobky

Pokud vás zaujala možnost, jak dosáhnout ideálních podmínek doma nebo v jiných prostorách, zeptejte se na další informace odborníků ze společnosti AEROFLEX. Detailní technické specifikace systému najdete na www.aeroflex.cz. V portfoliu najdete také jiné množství dalších špičkových produktů – izolace potrubí, technické pásky, lepidla, tmely, spojovací ventily apod.

Publikováno: 10. 08. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: stropní chlazení | stropní vytápění