Proč v domácnosti využívat záložní zdroje?

Co je vlastně záložní zdroj? Jedná se o zařízení, které je aktivováno ve chvíli, kdy dojde k přerušení dodávky elektrického proudu. V takovém případě je elektřina dodávána právě odtud. Vše do té doby, než je klasická dodávka elektřiny obnovena. Dnes můžeme daný záložní zdroj využívat třeba proto, aby nám neustále fungoval počítač, lednička, stejně jako třeba televize. Jsou ale situace, kdy ho oceníme ještě o něco více.

Zaměřte se na váš kotel a čerpadlo

Bez počítače nebo televize se při výpadku proudu obejdeme a současné ledničky dokážou udržet chlad i několik hodin po vypnutí. Pokud je oblast, kde přijde záložní zdroj vhod ještě o něco více, je to segment kotlů nebo oběhových čerpadel. I ty používají elektrickou energii a tak v případě výpadku nemusíte riskovat jejich vyřazení z provozu. Budou vám fungovat i nadále, díky čemuž nebude omezena jakákoliv jejich funkčnost. Například záložní zdroj pro čerpadla zajistí, že vaše oběhové čerpadlo bude stále bez problémů fungovat a tak rozvádět teplou vodu ve vašem topném systému.

Jaké jsou možnosti?

Stejně jako bude fungovat oběhové čerpadlo, bude fungovat i váš kotel. Díky tomu bude neustále docházet k ohřevu vody v topném systému a nedojde k zastavení vytápění vašeho domu. Jak z výše uvedeného vyplývá, záložní zdroje pro kotle oceníte hlavně v období zimy. Podíváme-li se na několik konkrétních možností, rozhodně dominují jednotky UPS s vestavěnými akumulátory o výrazné kapacitě. Ty nejlepší jsou schopny nabídnout záložní dodávku energie pro zmíněná zařízení až po dobu několika hodin. Pokud jsou možnosti, které doporučujeme, rozhodně to jsou tyto konkrétní typy:
  • model W360S
  • model MF200S
  • model MX400S
A kde je seženete? Zde by měla hrát hlavní roli profesionalita prodejce, který nabídne mimo širokého sortimentu i odborné poradenství. Zde je dobrou volbou společnost Jan Melichar – BATERIE.

Publikováno: 08. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: záložní zdroj pro čerpadlo | záložní zdroj pro kotel