Vyrobte si stylový zahradní nábytek z palet

Přejete si originální zahradní nábytek? Není potřeba za něj utrácet nehorázné sumy, když si jej dokážete vyrobit sami. Vše pro zahradu a pro zahradní nábytek najdete na vesely-kutil.cz. V tomto případě vám bude vám stačit pár palet, spojovací materiál a barva. Jdeme na to!

Jak na posezení

Zahradní nábytek z palet je hitem několika posledních let. Vydrží vám dlouho, bude barevně ladit s vaším vkusem, a stane se nedílnou součástí vaší terasy nebo zahrady. Nejdříve budeme tvořit posezení. K tomu budete potřebovat tři stabilní palety. Ty nejdříve co nejvíce zbruste, abyste předešli uvolněným vláknům dřeva a nepříjemným třískám. Poté budete palety natírat akrylovou barvou, kterou jste si pro svůj projekt zvolili.

Když nátěr zaschne, položte dvě palety na sebe a následně je k sobě přišroubujte. A sedací část je na světě! Nyní už stačí jen připevnit opěradlo. Postavte paletu na delší stranu a pomocí šroubů ji připevněte k sedací části. Ujistěte se, že je opěradlo stabilní a vydrží i větší zátěž.

Ještě stůl, a je hotovo

Na výrobu stolu budete potřebovat dvě stabilní palety, které nejprve obrousíte, poté je natřete akrylovou barvou. Abyste mohli se stolem pohybovat, na spodní stranu ještě přišroubujte do všech rohů stabilní nábytková kolečka. Pojízdný stůl ještě můžete opatřit vrchní skleněnou vrstvou, která dodá stolu větší variabilitu odkládacího prostoru, ale není to nutné.

Jak si své posezení zabydlíte?

Samozřejmě tušíte správně. Na pevném dřevě sedět rozhodně nemusíte. Stačí, když obšijete molitanové pláty, které následně použijete pro sedací i opěradlovou část. Volte látku, která bude mít voděodolnou úpravu, abyste nemuseli vrchní část posezení s každým večerem opět sklízet dovnitř. Co byste řekli ještě pár útulným polštářkům? Už víte, v jakých barvách budou?

Nábytek z palet je stylový a příjemný. Stane se vaším oblíbeným koutem na balkóně, terase nebo zahradě. A to nejlepší? Vyrobili jste si jej zcela sami. Nádhera!

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator